| necunoscut123 a întrebat:

am 13 ani si 4 luni, si as vrea sa stiu daca de la varsta aceasta incep sa ma dezvolt? adica : inaltime, penis etc.

Răspuns Câştigător
| Bunny a răspuns:

Baietii in general se dezvolta mai tarziu decat fetele.Procesul de dezvoltare la baieti se incheie pe la 20 de ani.Sunt si exceptii cand cresc pe la 14-15 ani dintr'o data si mult, iar apoi se opresc.Depinde de structura fiecaruia.Depinde cum arati si acum. Daca vrei sa grabesti procesul de dezvoltare fa un sport.Fotbalul e foarte bun pentru dezvoltarea musculara. Poti sa faci basket pentru inaltime.Si o sa cresti normal in mod proportional pe tot corpul.Inca esti mic dar poti sa te apuci de acum daca vrei sa fii ca cei care se dezvolta mai rapid. Dar totusi depinde si de familia ta, daca ai parinti inalti cu siguranta o sa fii si tu, doar ca depinde cat timp dureaza perioada de dezvoltare.De crescut tot o sa cresti! Sper ca te'am ajutathappy!

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Da.In mod normal de mai devreme, dar nu tot timpul happy

| Narfundo a răspuns:

laughing incerca sa dormi fara chiloti pe tine si nu te masturba prea des. O sa ai rezultate bune.

| lplostonyou a răspuns:

Da, sigur, de la varsta asta mai ales mintea ti-se dezvolta.

| andreea_9470 a răspuns:

Da, se poate.depinde de fiecare persoana in parte. unii se dezvolta mai repede, iar altii mai tarziu