| Simplistguysssss a întrebat:

Salut.Am 13 ani si am niște bubițe albe pe penis si testicule. Adica acolo unde începe penisul aproape si de testicule sunt destul de multe. Și pe penis am destule. Si pe testicule. Va rog frumos sa ma ajutați pentru ca sunt destul de speriat. Si nu imi spuneți sa merg la doctor va rog pentru ca imi e cam rușine. Daca e puțin grav o sa merg dar vreau să știu.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Respectivele bubite daca sunt situate in porii pielii care acopera penisul la baza firelor de par, in acel caz reprezinta de fapt niste simple cosuri pline cu grasime, adica cu sebum, exact la fel cu cele care apar si pe alte parti ale corpului, adica pe fata, frunte, piept, spate, etc. Nu necesita tratament aparte sau deosebit in afara de mentinerea unei igiene cat mai bune, prin spalarea locului cu apa caldiuta si sapun (cu sulf la o adica). O data cu varsta numarul lor se va diminua si vor dispare la un moment dat exact ca si cosurile care afecteaza alte zone ale corpului. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-mi place de cei care dau raspunsuri pe teme emdicale fara sa aiba nici cel mai mic habar despre cum arata/care sunt, in realitate, simptomele. Bine, pe langa ca nu au pregatire medicala...