| Renevant a întrebat:

Salut, am 15 ani. Din punctul meu de vedere nu este prea grav ceea ce am sa spun. Pe spatele penisului am o dunga maro ce pleaca din capat si merge spre testicule, are vreo 5cm. Totodata, la interior am un fel de grasime/piele in plus sau nu stiu ce o fi care incepe langa gaura, se continua pe penis si urca pe pielea care acopera penisul. Nu stiu cum sa descriu exact, nu cunosc bine termenii. Mai am si niste bubite albe, mici, dar destul de multe tot la interior, dar foarte aproape de exterior. Toate lucrurile astea mi-au aparut acum mult timp, nu imi amintesc prima data cand le-am vazut.
Am incercat sa ma documentez inainte sa pun aceasta intrebare dar n-am gasit nimic ce sa arate ca si cazul meu. Nu mi s-a intamplat nimic grav pana acum dar prefer sa rezolv inainte sa se intample ceva cu adevarat. Simt doar o mica durere daca imi ating interiorul, dar dispare imediat ce imi iau degetul, sper ca e normal.
Imi este foaarte rusine sa-mi intreb parintii asa ca sper ca nu este grav si ca nu voi fi nevoit sa o fac. Nu stiu despre ce e vorba. Sper ca stiti voi mai bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Sub preput, da. Mult mai bine. Si formatiunea aia suspecta e pe partea ventrala? Adica nu e spre tine, si pe partea cealalta? Atunci este un organ, numit frenum, si nu e de loc in plus.

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Dunga aia o are toata lumea. Si celelalte ''simptome'' par sa fie, de asemenea, normale, dar cum, vorba ta, nu cunosti termenii, poate ma insel. In special descrierea a ceea ce este ''la interior'' ma buverseaza.

| Renevant explică (pentru minrest):

Prin la interior ma refer la sub pielea care acopera penisul. Sper ca e mai bine acum. laughing

| Catatalin a răspuns (pentru minrest):

Eu am dunga aia maro pe partea dreaptă

| minrest a răspuns (pentru Catatalin):

Mergi la urolog.

| minrest a răspuns (pentru Renevant):

Sub preput, da. Mult mai bine. Si formatiunea aia suspecta e pe partea ventrala? Adica nu e spre tine, si pe partea cealalta? Atunci este un organ, numit frenum, si nu e de loc in plus.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Acea dunga este normala si general valabila. Acele bubite aproape de suprafata pielii exterioara iti cresc senzitivitatea acelei zone, deci bucara-te de ele. Durerea aceea o simti pentru ca nu ti-au fost atinsi de foarte multe ori acele terminatii nervoase de sub pielea care imbraca capul. Dupa ce vei avea primele contacte sexuale, va scadea si acea sensibilitate care acum poate parea extrema si neplacuta.
P.S. Vorbeste deschis cu parintii tai si ei au organe genitale si ei si prietenii lor au avut intrebari de genul la randul lor. O sa te ajute si o sa-ti raspunda cel mai sincer, indiferent de intrebarile pe care le ai despre organismul uman.