| bighiucristian99 a întrebat:

am 13 ani. ziceti-mi va rog ce as putea face daca imi place de o fata cu un an mai mic ca mine. am intrebat-o daca are prieten si mi-a zis ca : nu are si nici nu-i trebuie. ce as putea face sa o conving sa fim impreuna? ei nu-i mai trebuie un prieten acum pentru ca fostul a inselat-o cu prietena ei cea mai buna. ce sa fac sa ii castig increderea ca sa vada ca nu sunt ca fostul ei prieten?

4 răspunsuri:
| Legolas10 a răspuns:

Sa vorbesti frumos cu ea sa nu o minti, sa ii aduci si tu niste flori, ceva mai romantic.

| NOname000 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti frumos cu ea si sa-i castigi increderea si poate in timp vei avea norocwinking Succes!

| UtilizatorNo1 a răspuns:

Frate. a inselat-o la 12 ani? Imposibil. dar in fine, nu e treaba mea, eu cred ca sunteti prea mici pentru o relatie, si singura modalitate de a o convinge e sa ii spui ce simti pentru ea, si sa o iei cu dulcegarii daca ii plac, daca nu, fapte prietene fapte, si oricum, la varsta aia nu tin relatile mai mult de 1 luna, dar merita sa incerci pentru ca sentimentul e inexplicabil tongue sper ca te-am ajutat.

| edyke a răspuns:

Stai sa inteleg, tipa : 12 ani, inselata. Ce naiba e cu generatia asta? Cu ce a inselat`o? A baut tedy cu alta sau ce? Sincer copii, lasati`o mai moale cu "amor-ul". Dar sa revenim la subiect... Daca esti sigur ca poti sa stai mai mult de o saptamana cu ea, atunci ai putea sa ii duci o ciocolata, sa o conduci acasa si sa ii zici ce simti. Lucrurile mici conteaza pentru femei (si pentru fetite cred ).