| motanuldezamagit132 a întrebat:

Salut, am 14 ani si sunt baiat. Penisul meu are 14 cm in erectie si am biste papule perlate peneniene(nu stiu daca am scris bine) care inconjoara coroana penisului. S au facut albe si parca s au mai micsorat putin. Se observa mai mult cand am penisul in stare erecta. Cred ca le am cam de 7-8 luni sau chiar un an nu stiu sigur. Mi se duc acele bubute? Sunt foarte multe va rog sa imi raspundeti ce sa fac. Dau funda. Multumesc ca ati citit pana aici!

1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Ai scris corect, dar nu sunt bube, sunt tocmai ceea ce ai scris: papule perlate peniene. big grin
Sunt total inofensive si apar in cazul majoritatii barbatilor, la unii fiind mai evidente, la altii mai putin evidente.Desigur, unii nu le prezinta deloc, dar atat prezenta cat si absenta lor este considerata normala si inofensiva.

Papulele perlate se pot indeparta cu ajutorul laserului, dar ma tem ca pana sa decizi daca doresti sa faci aceasta interventie de ordin estetic sau nu, va trebui sa mai astepti vreo 4 ani...