| stefanst2312 a întrebat:

Am o problema in legatura cu penisul. Cand este in stare erecta nu se decaloteaza. In stare flasca nu e nici o problema. Dar in starea erecta trebuie "sa il ajut eu" si mai jos de coroana glandului penisului nu coboara. In sine asa cand il "ajut eu" nu simt durere sau altceva. Ar putea fi fimoza? Am 18 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca e ceva normal, gen nici la mine cand e erect nu se decaloteaza singur. Il decalotez eu fara probleme. Poate fi din mai multe cauze, ori e pielea care-l acopera prea stramta ori ata prea rigida sau capul mai mare.

| MihailoviciS a răspuns:

Nu, stai liniștit ca nu ai nimic grav, dar nici fimoza nu ai. Fimoza este atunci când penisul nu se poate decalota deloc in orice stare a lui (atunci este nevoie de intervenție chirurgicala). Tu din momentul când penisul se alfa în starea normala și îl poți decalota, asta înseamnă că nu ai absolut nimic, ești sănătos tun.
Ceea ce ai tu este pur și simplu ceva normal, exista oameni cărora li se pot decalota mai mult, sau mai puțin. Important este ca preputul sa nu fie blocat.
Stai liniștit, vizitează un doctor doar în cazul în care simți dureri.
Sper ca te-am ajutat, te sustin!