| marincosmin9999 a întrebat:

Salut am 14 ani si sunt indragostit de o fata de 16 ani, ea este in clasa a 10 a si eu sunt in a 8 a si nu stiu cum sa o intreb daca ar vrea sa fie iubita mea va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| HelloWorld00 a răspuns:

Uite, cand fetele trec la liceu, incep sa se imprieteneasca cu persoane mai mari si sa isi faca iubiti, astfel, sansele de a fi cu baieti mai mici scad.
S-au facut studii care spun ca fetele sunt dispuse sa aiba relatii inca de la 13 ani si nu isi pierd niciodata interesul de avea prietenii/relatii amoroase cu baieti de obicei cu 1-2-3 ani mai mari. Baietilor le starneste interesul pentru fete pe la 14 ani dar se intrerupe treptat cand intra la liceu, revenind cu mai multa intensitate pe la 18 ani.
Diferenta de varsta la adolescenti se simte foarte tare urmand ca dupa 25 de ani, o diferenta de 1-2 ani sa fie considerata nesimnificativa. Nu vreau sa crezi ca e gresit sa iubesti dar uneori trebuie sa o tii pentru tine daca ea nu simte la fel. Nu stiu cat de bine va cunoasteti voi dar cel putin scoala va face foarte diferiti.
Sfatul meu este sa o studiezi mai bine pe fata asta si sa te asiguri ca tine la tine macar ca un prieten.

| marincosmin9999 explică (pentru HelloWorld00):

Dar problema e alta ca am fost la o petrecere amandoi si in acea petrecere numai cu mine a dansat, si alta faza tare a fost ca aveam ovelie de paine in gura si ea a muscat din felia de painea care era in gura si alta faza a fost ca se taise tortul si luasem in furculita o bucata si ea o bucata si eu i-am dat ei si ea mie ma poti ajuta? ce sa fac

| marincosmin9999 explică (pentru marincosmin9999):

Scuze m-am grabit aveam o felie

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru linistea ta, ai putea sa-i spui ei in fata tot ceea ce te macina pe tine. Dupa aceea sigur te vei linisti si te vei indrepta spre o alta fata.