| Danicika a întrebat:

Salut, am 14 si am avut relatii sexuale cu un baiat de 20 de ani. e normal asta?

17 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

La 14 ani nu prea este normal sa-ti incepi viata sexuala dar tocma-i cu un baiat de 20 de ani...s-a folosit de tinewinkingNu i-a pasat vreodata de sentimentele tale probabil la atras ceva la tine si a vrut sa te aiba in pathappy

| dan_2834 a răspuns:

E normal.Nu e mare diferenta dintre voi.Dar gandeste-te daca afla parintii tai.Tu esti minora, iar el e major. Poate sa aiba probleme pe tema asta, probleme serioase.Trebuie sa faci in asa fel incat sa nu afle nimeni, mai ales parintii tai pentru ca baiatul acela o sa aiba probleme.Aaaaa.si inca ceva:daca o sa mai ai contacte sexuale ai face bine sa te protejezi, nu neaparat ca sa eviti neplacerea de a ramane insarcinata, dar si pentru a te feri de bolile sexuale.Incearca sa discuti cu o persoana de genul feminin apropiata tie ca sa iti explice totul despre viata sexuala.Asa e cel mai binewinking

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Nu,nu e prea normal!
la varsta asta nu e normal sa ai relatii sexuale cu unu de 20.pentru 2 motive: organismul tau nu e complet dezvoltat si 2) acel baiat te poate parasi oricand, si sa mai si rada de tine
oricum, asta a fost decizia ta.bft

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Ciudat e ca te intrebi daca e normal abia dupa ce ai facut-o, intrebarea trebuia sa ti-o pui inainte.a face sex nu e un lucru anormal dar uneori trebuie sa fi atenta cui te oferi si sa te gandesti bine inainte daca e ceea ce iti doresti ca sa nu mai ajungi la asfel de intrebari!

| cryssa a răspuns:

Ce ne mai intrebi?
deja ai facut-o laughing

| lauracraciun a răspuns:

Hai sa-ti explic cum sta treaba. daca incepi de pe acum e clar unde ai sa ajungi.ai sa ajungi sa fii considerata poate ca altfel cum esti.fiecare baiat narmal la minte accepta o prietena poate saa nu mai fie virgina.insa sa nu fi fost cu mai multiu baieti decat 2-3.iti dai seama ca pana la 18 ani.hohoho.depasesti.nu te judec.ai si tu poftele tale poate dar gandeste-te bine ca daca esti o fata cu capul pe umeri nu totul inseamna sex in viata asta.si eu am 14 ani si nu m-am pripit asa de tare.mai asteapta fii sigura ca acel baiat si-a batut joc de tine.fii sigura ca o sa-ti gasesti un baiat care sa te aprecieze si sa nu vrea doar sex de la tine.ai grija si lasa-l pe baiatul asta fara mintewinkingai grija:*

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai lauda-te cu asta si, in mod aproape normal, o sa-l aduci in pragul puscariei, actul sexual cu un minor sub 15 ani se pedepseste cu inchisoare de la 3 ani la 10 ani(art.198 Cod penal).

| oanazuzi a răspuns:

:o doamne nu ai minte cum ai putut sa faci asa ceva gandeste-te tiai tradat parinti ei sau ghinuit cu tine si acum sa tio bage cineva nu lear conveni la c te-ai gandit cand ai facut asta

| cuore a răspuns:

Esti un cobai sexual pentru el.

| dolcedolecegabanad12345678899098 a răspuns:

Normal ca nu! sa folosit de tine ca sa face sex! nu iti dai seama! e o diferenta de varsta de 6 ani! el e major, iar tu nu! e posibil sa fi si gravid si in plus ti-ai pierdut virginitatea prea devreme, la 14 ani! sfinte sisoe! cand de fraiere ai putut fi! nu iti dai seama ca esti un fel de curva pentru el, doar ca nu te plateste?

| emokid_1733 a răspuns:

E normallaughing
Asa is copii din zilele asteastraight face. Numa prostii in capu vostrusad. Nu aveti timp dupa 20 ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai lauda asa pentru ca atentezi la libertatea lui.Din partea ta e normal ca te-ai scarpinat si te-ai simtit bine dar din partea lui e mai nasol pentru ca poate sa faca puscarie pentru intretinere sexuala cu minori.Dobitocu'dreacu.

| larysukha a răspuns:

Da e normal

| cari_9324 a răspuns:

Deci. daca tu ai simtit asta, ai facut bine! Toti specialistii si revistele pentru fete spun ca o faci cand o simti, si nu este o varsta care sa iti impuna cu da sau nu viata sexuala. cel mai bine ar fi fost daca te`ai fi gandit inainte sa faci asta. si mai ales daca ai avut o relatie de lunga durata cu acest baiat. Totusi. daca asta nu s-a intamplat, poate e prea devreme:* si poate te-a folosit. incearca sa vorbesti cu el deschis, iar daca vorbeste din inima, poti sa stai linistita pentru ca ai facut ce trebuia:*!

| anonim_8975 a răspuns:

Nu crezi ca e prea tarziu pentru intrebarea asta? laughing, dupa ce ai facut-o deja.
Nu e normal deloc,probabil a vrut doar sa profite de tine tipul asta happy
Esti minora, el major. S-au inventat legi happy
Daca vrei sa nu aveti probleme, ar fi bine sa nu afle parintii tai.
La 14 ani, la sex iti sta tie gandul? laughing

| alexa11_8713 a răspuns:

Nu e normal de loc esti prea mica

| anamaria33 a răspuns:

Phay nu prea e normal pentru ca s-a folosit de tine trebuia sa mai astepti si tu nu trebuia sa te aruci asa din prima