| IonutToTTT a întrebat:

Am 15 ani si am nevoie de prezervative. La Kaufland, Penny, Lidl etc. e nevoie sa ai 18 ani pentru a cumpara? Sau nu e o limita de varsta pentru a lua prezervative?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pui pachetul/cutia cu prezervative pe banda impreuna cu alte produse sau doar ele singure si la casierie vei plati fara sa te intrebe sau sa-ti zica cineva ceava contrvaloarea lor. Pe nimeni nu intereseaza in ce scop sunt cumparate prezervativele, fiindca in afara rolului lor de a oferi protectie contraceptiva in cazul intretinerii de contacte sexuale, prezervativul poate fi folosit si de catre copii insa in alte scopuri cum ar fi : baloane de ornare, bombe cu apa, ca elastic de prastie, sau de Halloween pentru a te masca. big grin In concluzie nu exista nicio lilitare de varsta.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu le pasa lor ce cumperi

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa cumperi de unde vrei tu, ideea este sa cumperi masura potrivita pentru bcuculetul tau, ca de-i mare, se rasuceste pe penis in timpul sexului sis e rupe, producand o sarcina sau cine stie, o contaminare cu o boala sexuala.

| Emilian65 a răspuns:

Cand cumperi prezervative de la magazinele citate de tine mai sus, nu te intreaba nimeni ce varsta ai si ce faci cu ele. Poti sa iei cate doresti.

| Holiday a răspuns:

Nu e nici o limita de varsta. Poti cumpara de oriunde.

| missfatadelatara a răspuns:

Numa dacă nu-și curioase casierițele rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Andreiu68 a răspuns:

Poti sa cumperi de oriunde nu te intreaba nimeni si daca te intreaba ii spui ca ai 18ani

| GeorgecelMare a răspuns:

Iti vreau binele? Vinerea care vine persoana care o iubesti va fi intr-o relatie cu tine. Profesoara ta de romana o sa stea acasa pentru 2 saptamani o sa primesti un cadou special In sportul tau o sa castigi mereu. Daca nu-l trimiti la 15 persoane se va intampla invers! Acest mesaj este din 2003 in calatorie, nu rupe acest lant!