| CristianAndrei16 a întrebat:

Salut,am 15 ani si cand ma masturbez dureaza 3-4 minute pana la ejaculare, e normal?
Am luat si pauza de la asta si cam acelasi a fost rezultatul
Si nu am avut contact sexual inca

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este normal la varsta asta!
Sper sa te masturbezi mai rar de acum inainte, ca sa nu ajungi pe la 17-18 ani sa te scapi pe tine, inainte de a incepe partida de sex cu o fata, pentru ca masturbarea excesiva duce la probleme de erectie si ejaculari precoce.

| corbulalbrosu a răspuns:

DA. Este cat se poate de normal modul in care sa se desfasoara o mastubare. Experienta sexuala o vei dobandi in decursul timpului, insa numai dupa ce iti vei incepe viata sexuala reala, si vei avea o partenera unica cu care vei intretine contacte sexuale regulate. Pana atunci cel mai probabil te vei confrunta in continuare cu situtia actuala indiferent ce cat de multe, dese sau rare vor fi masturbarile. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal ce ți se întâmplă.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Daca te grabesti, si ai material bun cam atat durează. Daca nu te grabesti durează si 20 min.

| CristianAndrei16 explică:

Poate am exagerat cu 3-4 minute dar totusi nu dureaza foarte mult