| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 15 ani si de curand(de 2 saptamani)m-am despartit de prietena measad as vrea sa spun ca ea m-a placut de foarte mult timp cam de 2 ani si eu pe atunci nu o placeam(e in clasa cu mine)dar acum anul asta m-am indragostit de ea si o plac foarte mult si ea ma placea foarte mult, am fost cu ea cam1 saptamana dupa care ne-am certat si a zis ca nu ii mai place de mine... M-am apropiat din nou de ea dupa cearta si i-am propus sa fim din nou impreuna... dar ea a refuzat a zis ca nu se mai poate ca nu ma mai place? Ce sa fac, sufar din dragoste. O fi adevarat ce a zis? cat timp am fost cu ea m-a placut va rog ajutati-ma
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| andree_5411 a răspuns:

Daca spui ca te palce de doi ani, nu are cum sa se stinga iubirea intr-o saptamana.
Poate ai suparat-o cu ceva,. ceva ce a determinat-o sa te refuze.
Nu poate fi advearat ceea ce a zis.
Iubirea si sentimentele nu se duc asa... una doua.
Exista o explicatie logica pentru felul cum a reactionat intrebarii tale.
Intreab-o de ce nu mai vrea? Ce s-a intamplat?
Comunicare este foarte importanta.
Ea nu iti poate citi gandurile si sa raspunda asa. uitandu-se la tine si tu nezicand nimic.
Daca nu merge, nu merge.
Sunt multe fete frumoase care pot compensa llipsa ei.
Nu o poti obliga sa fie cu tine si daca vrea de bunavoie este super, dar nu.asta este.
Trebuie sa accepti mereu realitatea asa cum este ea: buna sau rea.
Dragoste cu sila nu merge.
Chiar daca tu o iubesti si ea nu pe tine, iti dai seama ca nu va veti simti bine daca veti fi impreuna, dar daca ea simte ceva pentru tine si tu la fel, este foarte bine.
Vorbiti.
In urma celor spuse de ea, iti vei da seama ce simte.
Si sa nu te simti descurajat.
Pentru ca nu prea merita sa suferi, desi te inteleg.
Mult Succes.
Funda?

2 răspunsuri:
| cryssa a răspuns:

Fata nu mai vrea...nu ai ce sa faci decat sa o lasi sa plecesigh
poate, cine stie, va realiza in curand ca inca te mai place... dar poate atunci va fi prea tarziu
daca vrei sa te convingi, mai incearca...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai grija ca nu cumva ea sa fi crezut ca din moment ce sunteti impreuna va veti strica prietenia

dar sincer nu cred ca nu mai tine la tine