| Cristy200 a întrebat:

M-a refuzat acum 2 luni, desi eram prieteni foarte apropiati, ii placea de un baiat care numa isi batea joc de ea. Nu a vorbit cu mine 2-3 saptamani dupa ce i-am zis ca o plac. Desi baiatului acela nu ii place de ea si isi bate joc de ea foarte mult, ea continua sa-l placa. Am inceput de curand, ultimele 2 saptamani mai precis sa ne apropiem din nou ca inainte. Am invitat-o la un suc dar a refuzat. Prietena ei cea mai buna a spus ca incearca sa uite pe acel baiat si sa-mi dea mie o sansa...
Ieri la un majorat am invitat-o de nenumarate ori la dans, insa de fiecare data nu a vrut...,
Credeti ca ar trebui sa mai insist? Mentionez ca tin la ea de ceva timp.

Am mai cerut parerea pe acest site acum 2 luni, cand nu vorbea cu mine.
http://www.TPU.ro/......i-exact_1/

Astept sfaturi va rog.

Răspuns Câştigător
| razvanel_5766 a răspuns:

Pffff...Daca te-a refuzat de mai multe ori asta inseamna ca ori nu simte ceva pentru tine, ori nu este pregatita ca sa treaca de la o prietenie la dragoste.
Parerea mea este aceea de a astepta un timp, si abia apoi daca iti da vreun semn sa-ti mai incerci norocul.
Sper ca te-am ajutat!
fundita?winking

7 răspunsuri:
| WooLove a răspuns:

Roby@ Vezi tu asa sunt unele fete. tu poate esti mai cuminte de fel si iti place sa fii respectos si astea unora chiar nu le place. ele vor ceva mai golan sa le ia sa la zgaltaie putin si poate sa le si jigneasca. acum tu tot ce trebuie sa faci e sa nu te mai rigi de ea daca ei ii place de tine o sa vina ea la tine. fii barbat nu te mai ruga de nicio fata care nu merita. mergi inainte si capul sus ca toti ne lovim daca mergem cu capul aplecat.
succes si o sa vezi o sa fie bine, categoric o sa fie bine

| Debb a răspuns:

Niciodata nu va exista o prietenie adevarata intre un baiat si o fata deoarece unul din parteneri incepe sa prinda sentimente mult mai puternice. E lege. Nu o mai considera "cea mai buna prietena" atata timp cat tu tii la ea. Nu mai insista. Incearca sa o ignori(desi este mai greu). Caut-o mai rar etc. Asa o vei face sa se gandeasca mai mult la tine : "oare ma mai place?" "oare l-am facut sa se simta prost" etc si asa te va cauta ea. Daca tot insisti o sa o sufoci. Iti urez noroc! :*

| Baby a răspuns:

Poate nu e inca pregatita pentru o relatie pentru ca inca tine la tipul respectiv. Tu nu ii mai baga pe gat chestia cu iubirea ci apropiete de ea ca un prieten si spune-i ca tot ce vrei e sa fiti prieteni. Si cand o sa se hotarasca sa iti dea o sansa, accepta. Pana atunci fi cel mai bun prieten al ei! oricum pentru o relatie e nevoie intai de prietenie, si dupa iubire! mult succes si nu o mai stresa cu dragostea pentru ca se va indeparta de tine

| alexandra_2771 a răspuns:

Oof.foarte greu.
uite ce iti spun eu.
las-o in pace. stii tu vorba aia? " nu iti dai seama cat de mult iubesti un om decat dupa ce il pierzi "
asa fa si tu
nu mai fi interesat de eawinking
stai cu alte fete, ignor-o
iti spun sincer ca o sa functioneze.
la mine a functionat!
asa ca, fi tare, capul sus! si arata-i ca nu te poate conduce asa cum vrea ea.tu catelus la picioarele ei si ea total indiferenta!
bafta! sa imi spui daca a mers >big grin

| andtim a răspuns:

Frate, fetele cica au 13 coaste... de asta sunt uneori mai ale dracu asa. acum a vorbit misoginul din mine. totusi, incearca sa o iei de-o parte si sa discuti cu ea, sa-i spui absolut tot ce simti pentru ea, fara ocolisuri, fara absolut nimic! incearca sa fi atent cu ea! fiecare gest marunt care crezi ca i-ar aduce zambetul pe buze, conteaza! nu te gandi la investitii de milioane de euro(glumesc acum). vorbeste cu ea, ajut-o sa se descarce de tot ce are pe suflet! asta conteaza pentru fete - cand ii pasa cuiva de ele! si... fi imprevizibil! fetelor nu le plac baietii care asteapta o idee de la ele, ce sa faca peste un minut sau 10winking sper sa rezolvati problema! bafta!

| Anonim_9752 a răspuns:

Nu mai insista.ai sa-ti dai seama ca daca nu o mai bagi asa mult in seama o sa vina ea singura la tine (sunt sigura) sper ca ti-am fost de folos

| eXo_2266 a răspuns:

Daca ti la ea cu adevarat ar trebui sa mai insisti! succes