| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 15 ani, si imi place de un baiat dar sunt foarte timida si nu stiu cum sa fac sa aflu daca ma place si el. Imi este rusine sa ii iau id si sa vb cu el. Sper ca imi puteti da niste sfaturi cat mai logice cu putinta.

3 răspunsuri:
| eduardinoedy a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine si sa te duci la el si sa il intrebi ce mai face. Dupa ce evolueaza discutia ii spui ca ai vrea sa mai vb cu el pe messenger si ii dai idul tau. Nu trebuie sa fii timida, deoarece poate ai noroc si va intelegeti bine. Nu astepta sa iti ceara el idul pentru ca o sa iti pierzi rabdarea asteptandu-l pe el sa iti ceara idul.

| xCatastrophe a răspuns:

ROaga pe cineva sa-ti dea id`ul si apoi imprietenestete cu el apoi din vorba in vorba fa in asa fel incat sa vina vorba de telefoane si apoi Bingo cere`i nr eu asa am facut si mi l-a dat nu cred ca poate fi atat de isteric incat sa nu ti`l dea. La un timp incercati sa va vedeti la o plimbare asa ca intre amici daca vrea daca nu mai amana sau imprieteneste cu un coleg/a sau prieten/a de`al lui sigur te va ajuta.winking Dupa date bine pe langa el si cand vezi ca se apropie si el te tine...BOOM...Uitete in ochiii lui si stii ce urmeaza daca nu va face la fel inseamna ca nu vrea sa fiti decat prieteni.straight face
Ponturi:
1 Asigurate ca nu are porietena
2 Incearca sa fii cat mai atragatoare cand te vezi cu el [gen vestimentatie si make`up]
3 Ai incredere in tine`!big hug
Sper sa mearga sa imi dai mesaj sa vad daca a tinut figura mealaughing

| 1782 a răspuns:

Buna, in primul rand fa-ti curaj! Daca iti este rusine sa vorbesti fata in fata cu el fa rost de id-l lui de la prieteni. Apoi pentru inceput vorbste normal cu el gen: "ceau", "ce faci" etc... si dupa aceea ve-ti ajunge la diferite subiecte si iti vei da seama intr-un oarecare fel daca te place sau nu...
Si nu uita saluta-l cand il vezi!winking
Sper ca te-am ajutat happy