| SexycoldVamp a întrebat:

Acum un an a inceput sa-mi placa de un baiat dar nu prea am dat atentie acestui fapt spunandu-mi ca o sa-mi treaca,dar iata-ma acum cand nu numai ca imi place dar cred ca-am si indragostit.El e un baiat dragut,cuminte,glumet, care stie cum sa te faca sa razi si sa te simti bine, dar e mai mai mare decat mine cu vreo 6 ani.Ideea e ca il vad destul de des si desi nu face nimic sau eu nu prea ii dau atentie ma indragostesc mai mult de el.Eu una cred ca lui nu-i place de mine si nici nu-i va placea, dar nu sunt sigura.
Nu stiu cum sa aflu ce crede si simte despre mine si am nevoie de ceva sfaturi......As vrea sa ma pot apropia cumva de el dar eu sunt o fire cam timida si nu stiu ce sa fac, adica mi-e rusine si frica de ceea ce ar putea gandi despre mine.
Ce ziceti? O sa-mi treaca? Ar fi bine dar nu stiu cum sa fac...
Ce sfaturi imi dati?
Mulumesc!

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu o sa-ti treaca,mai ales daca ai avut un an la dispozitie. Daca are facebook,vorbeste cu el,vorbiti despre toate lucrurile,cunoasteti-va,si peste ceva timp, intreaba-l daca ar vrea sa iesiti in oras. Cand nu sunteti fata in fata, si vorbiti prin mesaje, ar trebui sa ai mai mult curaj, e mult mai usor sa iti invingi timiditatea asa.

| SexycoldVamp explică (pentru Djlsghtnquuw):

Da,dar ideea e ca ne cunoastem, ba chiar am si dansat impreuna la banchetul clasei mele, el fiind Dj nostru, iar de 1 martie mi-a dat o floare, adica...Eu totusi cred ca stie ce simt si uneori am senzatia ca si el simte ceva dar; nu pre stiu ce sa zic!
O sa incer sa vorbesc cu el! Multumesc de sfat!

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru SexycoldVamp):

Eu cred ca te place, asa ca ar trebui sa ii spui, trebuie sa fii curajoasa pentru cateva secunde, si dupa gata.

| SexycoldVamp explică (pentru Djlsghtnquuw):

Pppfff! Stiu ca in viata cu rusinea nu prea ai ce face dar... Oricum multumesc foarte mult mi-ai fost de mare ajutor! Insa te mai intrebare ceva.de ce crezi ca si el ma place?

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru SexycoldVamp):

Ati dansat impreuna, ti-a dat o floare si vorbiti destul de des, nu? Ar trebui sa incerci.

| SexycoldVamp explică (pentru Djlsghtnquuw):

Pai,ma gandeam...In seara aia a dansat cam cu toate fetele, ma rog cu mine de doua ori, de floare ma intreb si eu, dar poate a facut-o din bun simt sau pentru a nu ma face sa ma simt prost pentru ca persoanelor cu care eram le-a dat flori, mama mea si o prietena de a ei. Poate eu incerc sa gasesc explicatii pentru ca imi este prea frica sa vorbesc cu el.Nu stiu de ce, dar simt ca astept sa faca el primul pas, in caz de ceva.Sincer uneori se uita asa de frumos la mine de am senzatia ca e la fel de indragostit, dar alteori simt ca s-ar uita la oricine, dar la mine mai putin.Cred ca pana la urma imi iau inima in dinti si vad eu ce fac, ideea e ca trebuie sa aflu ce simte si crede despre mine pentru ca nu mai pot, adica curiozitatea si sentimentele mai ales cand il vad ma omoara...Multumesc enorm pentru sfaturi!

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru SexycoldVamp):

Nu ai de unde sa stii pana nu il intrebi, deci fa tu primul pas, si spune-mi dupa cum a fost, te rog. Multa baafta :*

| SexycoldVamp explică (pentru Djlsghtnquuw):

Multumesc mult de tot! M-ai ajutat foarte mult.Cand o sa prind momentul potrivit voi vorbi, poate si face to face!

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru SexycoldVamp):

Fata in fata iti va fi mai greu, dar faci cum crezi tu ca iti e mai usor. :*

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine sa vb cu el