| KittyGirl_4505 a întrebat:

Imi place un baiat si nu stiu daca ma place, dar asa pare
Ma puteti ajuta sa aflu?
PS: imi e prea rusine sa il intreb crying

Răspuns Câştigător
| karinka_7246 a răspuns:

Nui nu mai decit sa il intrebi,baiatul se kunoaste dupa fapte, daca face fapte bune apu e bine, dar daca te nu apu...

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu rusinea tu ai de pierdut asa ca trebuie sa fii mai dura cu tine si sa ai curajul de ai vorbi afland rezultatul.

| Emena a răspuns:

Daca aveti prieteni comuni,ii poti ruga sa il intrebe ei,sau, vorbeste cu el pe mess, asa nu o sa iti fie rusine.

| albastrualb77 a răspuns:

Cu rusinea mori de foame in ziua de azi, ia-ti inima in dinti si intreaba-l direct nu mai sta pe ganduri...

| DamiPapucii a răspuns:

Pai daca ai prietene care ii prieten cu el spune-le ca sal intrebe as ca si chestie.Dar cel mai sigur fa-ti curaj sal inrebi.

| 43v3r a răspuns:

Pai sti e cam greu sa te duci la el sa-i zici,, Bai, ma placi?"dar ai putea sa-l int daca vrea sa fiti impreuna asa poti si sa afli daca te place si ramaneti si impreunawinking
fundabig grin

| Muresan_6009 a răspuns:

Simplu. vorbesti cu el. Daca lui ii este rusine sa faca primul pas fa-l tu.nu ai de ce sa iti fie rusine. gandeste; daca nu vorbesti cu el 100% nu o sa-l ai. daca vorbesti cu el macar ai sanse sa aflii daca te place. daca nu vorbesti cu el nu o sa stii niciodata daca te place si o sa ramai cu gandul asta mereu("cum ar fi daca as fii incercat sa vorbesc cu el"). stii vorba aia ca incercarea moarte nu are.pe bune nu ai nimic de pierdut numai de castigat. vorbeste cu el, daca nu te place asta e macar iti demonsterzi ca esti o persoana puternica si ai trecut peste frica asta a ta.cand eram in generala aveam fobia asta de a nu putea vorbii cu fetele.stii ce am avut de castigat nimic. dupa 4 ani am aflat ca fetele de care imi placeau, de fapt ma placeau, stii ce naspa e senzatia.acuma la liceu altfel sa treaba.am o prietena cu care ma inteleg super si vorbesc cu fete lejer.sincer vorbeste cu el ca nu mori:*. succes, treci peste asta si iti demonstrezi tie ceva>big grin

| Love25 a răspuns:

Ai putea sa ii scrii o scrisoare, ceva de genul :

"Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde "Iubirea", daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune ca "Iubesc", daca m-ai intreba pe cine, as spune "Pe tine". Tu, daca ai fi iubirea, pe cine ai iubi?"
K.G.

Si o pui undeva. In banca, pe sub usa, in buzunarul lui etc. Si daca isi va da seama cine esti, dupa initiale, cel mai probabil iti va trimite si el o scrisoare, ori va veni la tine sa-ti vorbesca fata-n fata big grin.

| LoveYou_5971 a răspuns:

Heyy.sunt in aceeasi situatie dar,mai bine i-ai spune ca sa nu inteleaga gresit comportamentul dintre voisi nu are de ce sa-ti fie rusine, caci e tot om, ca tne.Hope to help!

| kakaroto a răspuns:

E greu pentru o fata sa i spuna unui baiat ca i place de el...dar ca sa treci peste pasul asta trebuie sa iti faci curaj,incearca sa i dai atentie,incearca sa duceti o discutie(de ex. vb despre hobbiuri, muzica etc,)aicea iti dai seama daca aveti ceva in comun, cerei id-ul de mess...etc.