| EmmaTl a întrebat:

Salut, am 16 ani, in decembrie fac 17, voiam sa intreb voua fetelor v-au crescut sfarcurile? Eu nu am deloc, doar putin umflar acolo. La ce varsta se incheie cresterea sanilor? Inca am dureri de la crestere. Multumesc.

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

O sa ti se formeze sfarcu dupa ce nasti, crede-ma, am cam asistat destul la discutii din astea cand era verisoara mea mica laughing eu find mai mititel bagam la cap.Cum invat numai prostioare, deh ma rog, deci poti sta linistita.O sa ti se formeze in momentu in care nasti.Si prin absurd de nu ar fi asa, tot o sa fie o solutie sa iti cresti copilu si etc.Deci poti sta linistita, sanii sunt mai mult sa se joace barbatu cu ei, copilu il alaptezi si dupa tot barbatu se joaca cu ei laughing fi linistita.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare fata este diferita si se dezvolta diferit.
Eu stiu femei care aveau 26 de ani si nu aveau sani, deci, nu-i vorba de varsta ci de dezvoltarea hormonala a fiecarei fete.
Sani nu-si incheie cresterea niciodata, ei cresc tot timpul si descresc cand este cazul.De exemplu: cand esti insarcinata, sanii cresc foarte mult, maia les cand nasti si incepi sa alaptezi. Cand ai terminat cu alaptatul, sanii incep sa descreasca ajungand uneori mult mai mici decat ii aveai inainte de a ramane isnarcinata.

| Ioanaah a răspuns:

Eu am 16 ani și nu înțeleg de ce mai port sutien laughing))
Cum e spatele, e și fața. Și totuși nu mă stresez atâta?

| EmmaTl explică (pentru Ioanaah):

Haha, nu ma stresez, insa stiu ca exista si femei care nu au sfarcuri, intalnisem la medicul de familie si o intreba doctorul despre un lapte cat mai asemanator cu cel matern. Voiam doar sa stiu daca as putea pati laughing)))))) Si ce daca e la fel cu spatele? Sexy tot poti fihee hee))))))))) si mistohee hee))

| RpxOnAir a răspuns:

Eu am aproape 18 si am sanii destui de mari, si probabil nu or sa mai creasca. Daca nu ai la anii astia probabil asa o sa ii ai toata viata. Dar nu te stresa, aia e laughing