| sellieania a întrebat:

Salut am 16 ani si ma intilnesc cu un prieten de ceva vreme din copilarie, mi-a propus sa facem sex simplu sau oral e alegerea mea, cum credeti ar trebui sa accept?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tine. Orice am spune noi, nu trebuie sa conteze pentru ca, cum ai spus si tu, e ALEGEREA TA.

Ce simti nevoia sa faci? Raspunde-ti la intrebarea:
daca fc sex cu el[normal/oral], iar pe urma nu mai pastram legatura, o sa regret ca am facut pasul asta?

Asa poate afli daca esti pregatita pentru asta si ti-e mai usor sa ''alegi''.

SucceS!

10 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi?
Singura ar trebui sa-ti dai seama ca nu e bine sa accepti, dar acum e alegerea ta.

| RB26DETT a răspuns:

Poate pui intrebare la categoria astadupa cateva saptamani cum ca ai ramas insarcinata, in locul tau nu as accepta nici un fel Ti-a dat de ales? oral? ala e un nerod nici macar nu tine la tine iauzi la tine sa alegi dintre oral sau normal, in locul tau i-as da papucii!

| bibi5961 a răspuns (pentru RB26DETT):

Nu judeca asa. fiecare o fac cum vor. sunt diferite metode de a face sex. de ex, la unele fete chiar le place sa faca sex oral/anal, nu inseamna ca daca el ar dori sa faca sex oral, nu tine la ea, nu stii ceea ce ii place ei, si ceea ce au discutat ei.
on: din descrierea ta, nu iti recomand sa o faci, in primul rand pentru ca nu aveti o relatie stabila, plus ca majoritatea fetelor au regretat ca au facut-o inainte de vreme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este doar alegereahappy. Daca preferi normal, faci normal, dar daca preferi oral poti sa faci oral.

| BLeur a răspuns:

Bună.

Dacă tu crezi că eşti pregătită pentru acest pas, poţi face cum vrei. DOAR să fii pregătită şi să faci normal de preferat, şi cu protecţie. happy

| BLeur a răspuns (pentru BLeur):

PS : Eşti cam tânără..adică, este prea devreme ca să faci acest pas.

| bogdan72 a răspuns:

Avand in vedere ca ar fi recomndat sa iti incepi viata sexuala pe la 17-18 pana atunci iti recomand sa faci oral.

| LostInBubble a răspuns:

Eu zic sa nu accepti.

| ellenuk a răspuns:

Pfff...sa folosesti prezervativul neaparat!

| sellieania explică:

Mersi oricum