| AnonymuSest a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa fac sex cu prietena mea, ea nu mai este virgina, eu sunt virgin, exista vreo sansa sa ma dezvirginez cu prezervativ?
Exista vreo modalitate sa nu ejaculez din primele 5 min, ca sa nu ejaculez in ea, daca ma dezvirginez fara prezervativ?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand este impropriu folosirea termenului de dezvirginare in cazul celor de sex masculin.Ea fiind deja dezvirginata, folosirea prezervativului are un cu totul alt scop si anume de preventie pentru a se inlatura orice posibilitate de a lasa insarcinata fata. Cat despre cealalta temere a ta care este perfect justificata din moment ce inca nu ai facut sex te pot "asigura" ca vei ejacula inainte de a o penetra sau imediat la cateva secunde dupa ce iti vei introduce scula in vaginul ei. O ejaculare atat de rapida se datoreaza atat lipsei tale de experienta dar in principal excitarii maxime din acel moment si i se poate intampla si unuia cu multa experienta. Ati putea incerca sa exersati printr-un preludiu prelungit in timpul caruia sa ejaculezi poate chiar si de 2 ori inainte de a incerca sexul efectiv. Dar pentru asa ceva este nevoie de intelegerea si ajutorul ei. Succes.

| AnonymuSest explică (pentru corbulalbrosu):

Da omule, ii dau o "laba" inainte si imi garantezi ca nu o sa mai ejaculez in ea?
Cum ii treaba cu ovulatia? Cand ii perioada asta? Inainte sau dupa ce vine menstruatia?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AnonymuSest):

In cazul tau penisul reintra in erectie foarte rapid iar in acest scurt timp intre 2 erectii (in unele cazuri se poate intampla sa nu se flescaiasca aproape deloc) organele tale nu reusesc sa produca o noua "sarja" de sperma deci intotdeauna va exista un anumit timp de cateva minute, 5-15 pana vei ejacula din nou. Ovulatia se produce aproximativ la mijlocul ciclului menstrual sau mai precisci 14 zile inainte de data urmatoarei menstruatii. Perioada fertila este cea a zilei de ovulatie + 4-5 zile dinaintea ei. Perioada fertila reprezinta zilele in care spermatozoizii pot supravietui in uterul ei in cazul unei ejaculari in vagin in acele 4-6 zile.http://www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.php

| AnonymuSest explică (pentru corbulalbrosu):

Si cand e recomandat sa faci sex? Dupa trecerea menstruatiei?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AnonymuSest):

In primele 3-5 zile dupa menstruatie si 7-8 inaintea urmatoarei menstruatii probabilitatea unei sarcini esta foarte mica de cateva procente insa exista deci nu poti fi sigur decat in cazul unui ciclu perfect (regulat) ca nr de zile si doar dupa ce femeia prin metoda temperaturii bazale si-a determinat minim 6 luni data ovulatiei iar aceasta se produce exact la data pronosticata pe parcursul experimentului. Iti propun sa folosesti Ovulele spermigene PHARMATEX sau CONTRACEPT M care folosite excat cum scrie in prospect asigura o protectie similara cu prezervativul dar iti permite sa faci sexfara prezervativ si ce estecel mai important poti ejacula in vagin fara teama unei sarcini. In perioada fertila este recomandata folosirea unei metode de preventie suplimentara, ovulele + prezervativ/ejaculare afara/abtinere la sex.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți să te dezvirginezi și dacă porți costum de scafandru. Sau armură.
http://www.jeffnyveen.com/......IArmor.jpg
De îndată ce ai pus penisul în vagin ți-ai pierdut virginitatea.;)
Singura modalitate să nu ejaculezi în primele 5 secunde se cheamă spray cu lidocaină și se găsește la farmacie. Dar oricum, nu recomand sexul fără prezervativ, cu excepția cazurilor când ambii parteneri au analizele la zi și fie vor copii, fie se folosește ALTĂ metodă contraceptivă.

| SkyPilot a răspuns:

Nu o face fara prezervativ. Cand esti excitat ai o secretie care se numeste lichid preejaculator. Fata poate ramane si din el, intrucat acel lichid poate contine spermatozoizi. Probabil ca prin "sa ma dezvirginez" inseamna sa ti se rupa ata. Nu la toata lumea se rupe, sunt multi care au copii si o au toata viata.
Greu de controlat ejacularea la primele contacte. In primele clipe cand simti ca iti vine reduci ritmul si te gandesti la ceva banal. S-ar putea sa mearga happy

| djlukass a răspuns:

La cat de excitat vei fi si daca tipa e bune e posibil sa ejaculezi din primele 2-3 secunde de penetrare. Sfatul meu este sa folosesti prezervativul. Daca fata e desteapta va intelege lucrurile astea si va accepta si un al doilea numar, dar cand vei trece la cel de-al doilea ai grija sa schimbi prezervativul nu sa il folosesti tot pe ala si desigur igiena este necesara.