| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 17 ani, ma intilnesc cu un baiat de aproape 7 luni, dar nu am avut niciodata relatii, ne iubim mult si am incredere in el dar nu stiu cum sa procedez, si el imi spune ca ar trebui sa avem relatii ca e timpul, si ca asta va intari relatia noastra, cum sa procedez? ajutati-ma, mersi mult

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Eu nu cred ca relatiile sexuale inainte de casatorie intaresc relatiile.Am vorbit cu multe fete apropiate mie care au spus ca dupa ce si-au inceput viata sexuala s-au simtit murdare, fara valoare si mai putin pretuite de prietenii lor. Eu si sotul meu am fost virgini pana la casatorie( la 23 si 24 de ani) si ne bucuram si acum ca am pastrat acest dar extraordinar numai pentru noi.Sunt sigura ca Dumnezeu se bucura daca oferim darul virginitatii doar partenerului de casatorie.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca tu personal nu te simti pregatita, nu fa nimic doar de dragul lui.Fiecare om are ritmul lui propriu,nu te juca,a doua oara nu mai poti fi virgina. Daca te iubeste,va intelege si va astepta. Daca va insista mereu pe aceasta tema,posibil ca acesta sa fi fost si scopul lui initial.Tu decizi,dar e, poate, prima ta decizie serioasa.Asa ca gandeste-te bine.Mult noroc.Pa,pa!

| Optimus7 a răspuns:

Pai incepeti relatia. Acum ca e primavara du-l langa un copac inflorit i-al in brate si poate vine si sarutul.

| igori001 a răspuns:

Pai daca va iubiti ft mult cred ca nu-i o o problema important у sa vrei si esti sigura pe situatie. poti s-o faci dar protejativahappy

| dafna a răspuns:

Daca a sosit timpul sau nu, tu stii cel mai bine, timpul tine de cum te simti tu si ce vrei tu, doar de asta.
Relatiile sexuale vin sa completeze relatia cealalta dar nu e obligatoriu ca o vor intari, potrivirea in pat are cuvantul ei, va puteti potrivi, cum la fel de bine se poate sa nu.

| dinuciprian21 a răspuns:

Daca intr-adevar va iubiti mult ( presupun ca sti ce spui, nu doar iti dai cu presupusul si o iei ca o certitudine hilara) dati drumul la treaba... odata si odata ai sa o faci nu? Doar nu oi muri la 90 de ani fata mare happy

| Kiduu_5579 a răspuns:

Pff daca ai 17 ani eu zic sa incepeti relatiile sexuale.eu am 15 si deja le-am incepulove struck...la 4 am inceput eu.da sa nu ma crezi curva acum doar ca nah...mi-am dorit mult acest lucrulove struck