| Pissitau18 a întrebat:

.Eu si prietenul meu suntem impreuna de 1 an si 3 luni aproape, vrem sa ne mutam impreuna..parintii mei nu sunt de acord cu el, mai ales mama.Imi tot spune ca nu-i de mine ca mie imi trebuie altceva nu el..ne iubim foarte mult si nu rezistam unul fara celalalt.Am aflat ca nici tatal lui nu prea e de acord cu relatia noastra, a inceput sa ne jigneasca si el..eu am 17 ani iar el are 20 vrem sa ne mutam impreuna, scoala o s-o termin stiu ce am de facut. dar nu m-ai rezist :m-am saturat tot timpul certuri si scandal pe tema asta cu parintii mei "mama" mai mult..va rog ajutati-ma nici nu stiu ce sa mai fac..cum sa impac si capra si varza?

Răspuns Câştigător
| rousz a răspuns:

Hei! parintii oricum nu vor fi multumiti indeajuns mai niciodata... Cred ca ar fi bine sa stai de vorba si cu parintii tai si sa le explici caci te vor intelege... te gandesti vai o sa stau doar eu cu el ce dragut, dar niciodata nu ai de unde sa stii cum se poate produce o ruptura in relatia voastra si unde crezi ca te vei intoarce? acasa bineanteles, adica sa te gandesti si la asta ca nu e asa simpluhappy mult succes

6 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Intrebarea este, aveti unde sa va mutati?
Ca daca va mutati al el, si tatal lui nu te place, o sa dai de o situatie similara la el acasa, ba poate chiar mai rea.

| Pissitau18 explică (pentru Radu284):

Da dar tatal lui nu-mi arata ca nu ma place, adica acum 2 zile s-a certat cu prietenul meu si a inceput sa ne jigneasca pe amandoi.E un fel de "CURVA CU 2 FETE"

| Radu284 a răspuns (pentru Pissitau18):

Pai nu iti arata ca nu te place pentru ca nu stai cu el. Daca stai cu el si nu te place, fi tu sigura ca o sa iti spuna.

| Kenya a răspuns:

Nu ai ce face.
Asta e situatia cu parintii.
Puteti sa va mutati intr-un apartament daca chiar e iubire.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Lasa parerile parintilor, conteaza ca va intelegeti si va iubiti.eu zic sa astepti si tu sa-ti termini liceul si pe la 20 de ani sa te muti.totusi ai 17 ani. daca te iubeste o sa te astepte

| DenisaKarolina a răspuns:

Nu prea stiu dar iubeste ce ai ales. Nu te da batuta! Probabil, ar mai fi cazul sa stai o vreme acasa si cand mama ta vrea sa se certe cu tine ''imbratiseaz-o si spune-i ca iti pare rau pentru tot si ca o iubesti'' si chestii de genul dar nu renunta la el. Apropie-te de parintii tai, asa poate vor fi de acord. Si de tatal lui nu stiu ce sa zic ar fi cazul sa il lase, e major.