| maissner a întrebat:

Am 17 ani si in ultima vreme am inceput sa ies la plimbare, asa de placere, cu un tip de 20. Lui stiu ca ii place mult de tot de mine, ca mi-a zis dar mie nu imi place de loc de el.Cu toate ca nu imi place de el atunci cand ma mai ia de mana sau ma atinge pe mijloc simt niste fiori prin tot corpul, si sunt tare enervanti.Intrebarea mea e : De ce cu toate ca nu il plac simt fiorii aia? Si... daca imi poate explica cineva ce se intampla la nivel anatomic?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Tie nu-ti place de el, ok.Ar fi doua explicatii, fara nici o legatura intre ele.In primul rand,chimia dintre voi, chiar daca tie nu-ti place, este perfecta.Instinctiv,semnalele care le trimite el,au rezonanta in tine.E vorba de atractia primara dintre mascul si femela, in coordonate genetice corespundeti. Vreau sa spun ca daca erati animale, acum ati fi format un cuplu.Tocmai pentru ca nu sunteti, mintea ta il refuza.Ai grija sa nu ai surpriza,peste ani,sa descoperi ca, de fapt, iti place foarte mult.In al doilea rand, mai poate fi ceva.Ai 17 ani. Posibil sa nu aiba nici o importanta cu cine esti,posibil sa fie semnale pentru tine, de la propriul tau corp care te anunta, in felul asta ca fructul s-a copt si e pregatit sa fie cules-ramane la aprecierea ta de catre cine.Adica,dezvoltarea ta ca femeie a atins apogeul si esti pregatita sa iti incepi viata sexuala.Crede-ma ca alta explicatie nu reusesc sa gasesc. Oricum, mult noroc!

| maissner explică (pentru greece12):

De fapt il placeam, si eu nici macar nu stiam asta.dar, chiar daca a trecut atata timp, merci pentru raspuns, pentru ca a fost la timpul potrivit!

| greece12 a răspuns (pentru maissner):

Si totul e bine cand se termina cu bine!happy
Sa aveti parte numai de fericire!happy

5 răspunsuri:
| maissner explică:

Oameni buni! Nu simt nevoia de asta ci doar vreau sa stiu de ce se intampla asta?!

| DavidDj a răspuns:

Si simti asta doar la atingerile lui? Daca nu inseamna ca te excitibig grin

| Ana_7133 a răspuns:

Cred ca nu ai mai avut prieten si simti nevoia de o prezenta masculina in viata ta happy