| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani...si o relatie de 3 ani cu un baiat destul de mare pe langa mine:-s [varsta lui:21] plzzz help me...baiatul vrea sa imi incep viata sexuala cu el dar...nu ma preseaza si nici nu vrea sa facem asta doar pentru ca vrea el...si eu vreau...insa mi'e o frica.:-ss...am incercat odata ...pana am inceput sa tremur si... a spus ca sunt prea speriata:-ss...il iubesc dar ...nu cred ca sunt inca pregatita ce sa fac?:-s plzzz helpbig grin

13 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Mai asteapta si tu putin. E clar ca nu esti pregatita. Si vb si u cu el sa fie putin intelegator, dar nici sa-ti bati joc de el sa-i dai papucii dupa cateva saptamanihee hee si sa-l lasi cu bilele cat nucile de cocos. Sau cauta pe altcineva cu care o sa fii hotarata sa faci asta. Sau poate ca voi nu v-ati studiat indeajuns si nu va cunoasteti corpurile indeajuns... daca tremuri. Ca varsta diferenta nu e mare, e chiar optima. Asta ar trebui sa nu fie o piedica.

| Parintele a răspuns:

Ar mai putea fi ceva..stand atatia ani cu el probabil ca v-ati cam plafonat si cred ca ti-a cam trecut perioda cand te excitai indeajuns de mult cat sa-l accespti. Gandeste-te bine daca esti sigura ca vrei sa mai ramai cu el, sa faci dragoste cu el sa i te daruiesti lui sau nu vrei poate o alta dragoste care sa ti se para mai potrivita. A trecut foarte mult timp..practic trebuia sa se fi intamplat, ceva nu este in regula cu tine fata de el.

| Linda a răspuns:

Poate te gandesti si la unele consecinte neplacute... Daca intr-adevar mi-ar place, poate la 19 ani m-as casatori cu acea persoana, si dupa aceea mult mai putin ar fi problema cu frinca, tremur,... M-am casaotorit cu sotul meu fara sa fi inceput viata sexuala, si a fost absolut superb...

auran
| auran a răspuns:

Daca si el a spus ca nu esti pregatita, inseamna ca trebuie sa mai asteptati - prima data conteaza foarte mult pentru o fata

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

A stat 3 ani cu u fara sa faceti ceva? hmmmmmmm...nu te preseaza pentru ca el in tot acest timp daca a vazut ca u nu-i dai a fost si sia facut nevoile...crede-ma ca baietii nu rezista mai ales atata timp...winkingwinkingwinking

| Crisu_8081 a răspuns:

Preludiul conteaza mai mult decat crezi pentru "prima oara"...esti deja de 3 ani cu el, deci inseamna ca il cunosti destul de bine si ai incredere sa faci acest pas cu el...insa nu a venit momentul ideal.Asigurati-va ca nu intra nimeni peste voi, protejati-va, jucati-va...si apoi se poate ajunge la actul in sine pentru ca nu-ti vei face atatea griji.Cine stie, poate chiar tu ii vei spune sa incercati din nou, maine-poimainetongue oricum, este de apreciat ca te-a asteptat atata timp.

| inna a răspuns:

Inseamna ca nu psihic nu esti inca pregatita.Incearca sa te relaxezi, sa discuti cu el. Daca va iubiti ve-ti trece peste asta.Nu este nici o graba, trebuie sa faci pasul asta atunci cand te simti cu adevarat in stare.

| dulshe a răspuns:

Cel mai bine e sa incepi cand tu te simti pregatita! Si sincer 4 ani diferenta nu mi se pare deloc mare diferenta de varsta!

| andreea_8479 a răspuns:

Inseamna k nu esti pregatita sh poate nici nu ai incredere
timpul le va rezolva pe toate. daca t iubeste va fi dispus sa aiba rabdare cu tine sh sa t inteleaga

| D-Anna a răspuns:

Ba eu nu stiu cat de mult conteaza prima data.nu stiu de astea de fel(i'm virgin). Da' e clar ca va conta foarte mult din moment ce nu esti pregatita poate iesi aiurea.incercati sa o luati cu incetul, prima data sa va conoasteti corpul iar apoi alea alea. Cel mai important e sa fi sigura pe tine asa nimic nu poate iesi prost.>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii fericita ca esti inteleasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca no god are dreptate. e posibil sa va iubiti atat de mult si de mult timp incat va e frica sa nu pierdeti ceia ce aveti si va inhibati, mai ales tu.incet si cu rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca-ti spune"te iubesc si as vrea sa o facem" tu i-ai putea spune"daca ma iubesti atunci ai mai astepta"