| unnumeusordetinutminte a întrebat:

Salut.Am 18 ani 1.72m,putin grasut,brunet, insa am dat cateva kilograme jos in cativa ani prin exercitii de 15 min de 4 ori pe saptamana + sporturile care le practic cam de 2 ori pe saptamana a cate 3 ore.Sunt un baiat putin timid,glumet,insa ma consider urat, cand ma trezesc dimineata si ma uit in olginda mi se pare ca arat ca naiba si in nici o poza nu ies bine si mereu evit sa le fac de aproape ca sa nu mi se vada fata.Toti baietii pe care ii cunosc care nu mi se par foarte frumosi au fete cu care vorbesc si fetelor le place compania lor,asta inseamna ca sunt mai urat decat ei?,si cand vad cum arata altii si eu ma gandesc ca-s mai urat ca ei ma amuza cateodatalaughing)Sau daca e sa vorbesc cu o fata pe facebook,mereu eu incep conversatie,eu pun intrebarile,dar niciodata nu mi-a spus o fata"Hey,ce faci?"sau ceva de genul,cred ca mi s-a intamplat doar odata,iar cand este sa vorbeasca cu mine este vorba despre scoala:ce tema avem etc etc ce ore avem maine?",ele doar imi raspund si parca se roaga sa termin conversatie laughing,stiu sa vorbesc cu o fata si stiu ce le place sa auda,am incercat sa-mi fac o prietena dar in zadar,am vb odata cu doua fete pe parcursul unui ani(nu in aceeasi periodata de timp),odata am iesit cu una dintre ele in oras si dupa aceea nu a mai avut treaba cu mine chiar daca vorbeam pe facebook si prin SMS-uri iar dupa ce ne-am plimbat ZERO!,sau cu cealalta vorbeam foarte mult pana cand ne-am dat web laughing).Fac exercitii,ma aranjez,imi aranjez parul,nu fumez,nu miros urat,nu sunt mistocar,imi mentin igiena, sunt un tip de treaba caruia imi place mereu sa sara in ajutor.Deci cum sta treaba,e ceva legat cu mine,gresesc undeva, imi scapa ceva? big grin cel mai bun raspuns primeste funda!big grin FITI SINCERI! big grin

4 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Pai nu gresesti deloc ar trebui totusi sa iti ''repari'' timiditatea.

| madalinamadu a răspuns:

Eu cred ca este deoarece esti timid, din cate ai spus nu pare sa te comporti ca un idiot in preajma unei fete.Cred ca m-ar ajuta o poza cu tine sa inteleg care e problema. Uneori, noi fetele "gandim" cu ochii din pacate... happy

| SebastianCMT a răspuns:

Mai nu cred ca gresesti tu undeva... Fiecare fata se simte bine langa cine vrea de obicei ele se uita la asptectul baiatului imbracaminte si uneori la portofel. Dar stai calm nu ai nimic poate ca nu ai gasit fata careia sa ii place de tine. Este timp si ca un sfat bagate in seama fa glume cu toata lumea, dar in asa fel incat sa nu fii luat de prost.

| Loxo a răspuns:

Pai poate nu te-a bagat in seama nicio fata pe fb pentru ca noi fetele de obicei asteptam sa fim bagate in seama. Nu trebuie sa fi top model sa poti vorbi cu o fata trebuie sa fi glumet mereu vesel, unei fete ii place cand un baiat o face sa rada o face sa se simta bine sau vorbeste cu o fata despre lucruri care ii place ei si poate o sa gasiti ceva in comnu si incearca sa scapi de timiditate. Sper ca te-am ajutat big grin