| Salcf1122 a întrebat:

Salut.
Am 18 ani și am o problema.
Nu reușesc să mă excit cu partenerul meu. Problema este că încerc să mă dedic complet dar nu reușesc. Ca sa mă excit, am nevoie ca persoana cu care întrețin relații sexuale sa nu fie iubitul meu sau sa nu îl cunosc deloc.
Nu știu cum să mă explic.
Am incercat să mă excit și să mă termin "singură" de față cu iubitul meu dar nici așa nu pot. Mi-e rușine cred.
Ce înțelegeți din asta? Ce sfaturi aveți?
Menționez că avem un an și ceva de relație.

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Hmm...ti-e rusine de iubitul tau dar nu ti-ar fi rusine de altul strain? Foarte ciudat. Esti atrasa fizic de iubitul tau? Logica ar spune ca daca nu te exciti cu cineva, nu esti atrasa fizic de acea persoana, iar daca-i asa, poate ar fi bine sa iti gasesti o persoana care te atrage.

| Salcf1122 explică (pentru wildthing):

Ba sunt atrasă de el. Arată foarte bine din punct de vedere fizic. Cred că e mai mult legat de imaginea de sine

| wildthing a răspuns (pentru Salcf1122):

Si de ce nu ai avea aceeasi preocupare fata de imaginea de sine si in prezenta unui strain? Daca asta e motivul eu zic ca nu ai de ca sa iti fie rusine fata de iubitul tau. In intimitate nimic nu e jenant sau rusinos atata vreme cat e de ambele parti consimtit...si crede-ma, el vede fata pe care prezumtiv o iubeste si te priveste doar cu ochi apreciativi si plini de dorinta. Ce-ti imaginezi, ca rade in sinea lui atunci cand te exciti? Pff! Nicidecum! Vrea sa vada ca te exciti si se simte mandru ca el e cel care a reusit sa te excite.

| ania a răspuns:

Sexul fara casatorie nu aduce fericire pe temen lung in viata nimanui.

| RAY a răspuns:

Nu e atracție fizica, simplu, sufletul ala nu creează atracție, sa lăsați vrăjeala cu sufletul

| sierra1 a răspuns:

Se pare că ați intrat intr-o fază plată pină de plictis, obligație, rutină. Luptă impotriva lor

| Xpressurself a răspuns:

Mie imi convinewinking Nu te cunosc, dar presupun ca te-ai obisnuit sa ai fantezii cu baieti pe care ii vezi. Ca sa poti avea o relatie normala este necesar sa inveti sa te gandesti doar la prietenul tau. Zi si noapte, orce ar fi...doar la el. Si nu ma refer la fantezii. Daca ai...renunta la ele de tot. Lasa sexul sa se intample doar atunci cand esti cu iubitul tau.

| Willis a răspuns:

Dacă nici prietenul tău nu știe ce să facă să te excite, să fii atras de el.
E cam nasol

| ngllllll a răspuns:

Ascultati inima si mai citeste o carte. 11 Secunde Paulo Cohelio