| EdiNuStie a întrebat:

Am 18 ani si sufar de o problema foarte stresanta pentru mine, din pacate ejaculez prematur, la foarte scurt timp dupa interactiune si uneori chiar inainte. Precizez ca impreuna cu fosta mea iubita nu aveam nicio problema: Timp de aproximativ 6 luni aveam relatii sexuale constante de peste 15 minute, dar cu noua prietena pur si simplu nu pot face fata, ea e foarte intelegatoare, ma vede ca ma afecteaza si imi zice ca nu e nimic. Dar totusi as vrea sa stiu cum pot reveni la "performantele" anterioare. Am auzit de nu stiu ce prezervative care slabesc sensibilitatea organului genital si chiar si de pastile cu efect similar. Nu as vrea sa incerc astfel de "medicatii" tinand cont de varsta frageda, posibil sa mi faca rau mai tarziu. ce parere aveti? alte solutii? e normal sa se intample asta cand schimbi partenera? Sugestii despre "climinax"? (vad ca are o baza stiintifica solida si nu contine decat plante)

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Experienta,experienta si iar experienta. De asemenea intotdeauna indiferent de gradul de excitare sa incerci sa intretii 2-3 sau chiar mai multe incercari deoarece doar asa vei reusi sa scapi de emotivitatea exagerata pe care ti-o provoaca noua ta partenera de sex. Toate acele produse "minune" sunt inutile fiindca totul se produce pe fond psihic. Sanatate!

| relian a răspuns:

Cauta spray STUD100 sau altele la sexshop sau creme.Nu te afecteaza nicicum, dar sa dai cit scrie pe instructiuni.Restu ce spui tu de plante is vraja marii. Spray-urile sunt cele mai eficiente si mai bune.Ce zic eu folosesc si sprotivi, mai des fotbalistii cand sunt accidentati si medicu daca ai vazut le da cu spray si aia nu mai simt durerea.Asa sin cazul asta e un spray mai slabut, dai pe penis si aia e tot, nu te deranjeaza, nu simti nimic de fapt, dar dupa trebuie sa muncesti la greu.Ca urmare spor la treaba si foloseste ca nu te afeacteaza nicicum.Garantat.