| anonimus_9719 a întrebat:

Salutare, am facut dragoste protejat cu partenera mea dupa vreo 5-10 zile dupa ciclu, din cate stiu happy. Problema este ca luna asta trebuia sa ii vina pe 16, noi suntem in 23 si nici acum nu i-a venit. Mentionez faptul ca nu am ajuns sa ejaculez in nici unul din contactele care le am avut, am folosit prezervative bune si nu am belit capul penisului(scuze de expresie) pentru a nu risca sa se rupa prezervativul sau ejacula acel lichid prea mult... daca intelegeti ce vreau sa spunhappy. Acum 2 luni tot aceeasi problema dar i-a intarziat doar vreo 6 zile. Voi ce credeti ca ar putea avea? dansa nu vrea sa mearga la ginecolog ca ii este rusine.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă şi-a început viaţa sexuală să meargă la ginecologie la un medic femeie.
Posibil răceală sau dereglare hormonală.
Ceaiul de creţişoară reglează menstra.
Cu plăcere.
Pa, pa.

| Christina a răspuns:

Dereglare hormonala! Sa faca o vizita la ginecolog, insarcinata (dupa detaliile care ni le-ai dat ) nu cred ca este.

| Snow a răspuns:

Stai linistit daca v-ati protejat nu cred ca este vorba de o sarcina.Probabil o mica dereglare, o raceala usoara sau daca aveti o activitate sexuala intensa si asta poate avea consecinte.

| BellaRagazza007 a răspuns:

Este insarcinata! laughinglaughing asa fii tatik laughinglaughinglaughing felicitari laughinglaughing
glumesck, uite... sincer, nu ma pricep f. bine la kiestii de genu, dar presupun ca este normal, bine sunt f. multe motive. daca ii este rusine zii sa.si faca un test, sa vada macar daca este insarcinata,
daca nu, ce. l mai bine este sa se duca la ginecolog, femeie, ceeel mai bine... pai vedeti voi.
p. s vai doamne, ce deschisi mai vorbiti voi aici pe TPU... wow!
dansa? cati ani ai? 34?

| Alistair a răspuns:

Nu are nimic. La varsta ei este ceva normal sa intarzie.

| Hahaha_5483 a răspuns:

Eu zic sa mearga sau sa-si ia un test de sarcina pentru binele ei

| anonimus_9719 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Dansa are 19 ani si avem un an de cand am inceput viata sexuala, ea a mai avut probleme si inainte dar nu atat de mari, sa ii intarzie asa de mult, maxim 6 zile, iar eu nu am ejaculat niciodata de cand facem, daca mai aveti si alte idei sauvi s-a intamplat si voua, va rog sa imi spuneti si miehappy

Numai bine.

| anonimus_9719 explică:

Vreau sa spun ca are simptomele unui ciclu, o dor sanii, burta, spatele, dar nu ia curs nimic. In legatura cu activiatea sexuala e cam intensa, o partida poate dura si o ora, si facem cate 2-3 pe noaptebig grin.
Multumesc pentru raspunsuri!