| emy100 a întrebat:

Salut.Am 18 ani, sunt virgin.Cand ma masturbez ejaculez foarte repede, 20-30 de secunde.Ce pot sa fac sa rezist mai mult? Trebuie sa am contact sexual?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu deocamdata esti mult prea tanar lipsit de o viata sexuala chiar si inconstanta dar in schimb cu o excitabilitate ridicata care este cat se poate de normala la varsta ta. Din aceste motive deocamdata NU ai ajuns/reusit sa-ti formezi/detii o minima experienta necesara fiindca asa ceva de regula se instaleaza doar dupa cativa ani de viata sexuala constanta, regulata intretinuta cu o partenera stabila. Timpul, frecventa unor relatii chiar si pasagere, iar pe urma regularitatea dar mai ales o partenera stabila, vor fi adevaratele "ajutoare" de care ai de fapt nevoie. Logic ca ar fi indicat sa ai contacte sexuale reale. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Esti virgin, si te grabesti la masturbare. Dupa inceperea vietii sexuale vei simti diferenta si vei stii cum sa te masturbezi pentru a rezista mai mult la urmatorul contact sexual. Bafta.

| doctorandus a răspuns:

Trece cu timpul, asteapta sa mai imbatranesti.

| Emilian65 a răspuns:

Aceasta problema a ejacularii rapide se rezolva numai dupa inceperea vietii sexuale.