| anonim_4396 a întrebat:

am 20 de ani si sunt cu o fata cu 2 ani mai mica decat mine. avem un an impreuna. nu prea ne-am inteles, adica ea nu ma asculta deloc are o fire rebela, dar am avut o gramada de momente frumoase in care ne-am simtit bine amandoi. problema e ca ea vrea sa ne despartim pe motiv ca s-a saturat de relatia asta. tot timpul ni-l petreceam impreuna, eu nu am pireteni tot timpul il dedicam ei, mi-e foarte greu sa concep viata fara ea, sa ne desparti. ea nu mai simte ca la inceput eu din contra simt ca o iubesc din ce in ce mai mult. sunt o fire foarte sensibila si nu pot sa -mi imaginez aceasta despartire. nu stiu ce sa fac, vreau ajutorul vostru. a incercat sa ne despartim de mai multe ori de-a lungul relatiei dar am intervenit eu si am facut-o de atatea ori sa ramanem. dar simt ca nu mai vrea, nu pot sa o oblig. vreau ajutor. imi este foarte greu. stiu in mintea mea ca nu ma iubeste si ca mi-ar fi mai bine fara ea pe viitor, dar tot ce stiu pe moment este ca o iubesc si nu as putea fara ea.

4 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Se poate supravietui si dupa o despartire prietene

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Fa-ti prieteni si las-o.Ea nu te iubeste pe tine..de ce te chinui? Vei fii mai fericit decat ea, o sa vezi. Dumnezeu are grija de toata lumea!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sunteti la varsta la care trebuie sa strabateti cat mai multe cearsafuri, mai ales tu care esti student, fata s-a plictisit de relatia, lucru foarte normal asta este, treci peste si iesi la facut SEX

| EUnuTUsauRESTUL a răspuns:

Este o situatie grea. Nu incerca sa o obligi daca vezi ca ea nu isi doreste relatia. Totusi asteapta si poate isi va schimba parerea. Poate am ajuns cam tarziu si nu te ajuta sfatul meu. Totusi merita sa incerci, daca chiar nu mai ai nicio speranta sa iti gasesti pe altcineva. Dar cand e vorba de iubire adevarata totul se rezolva de la sine.