| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Sunt foarte trista... ma simt a nimanui.
De ceva vreme prietenului meu nu ii mai pasa de mine, a devinit indiferent,dur,rece,s-a indepartat de mine. Eu nu i-am dat nici un motiv sa faca asta pentru ca m-am comportat frumos cu el si mi-am petrecut tot timpul cu el chiar daca ma certam cu parintii.
Nu stiu ce sa mai cred... ma simt cea mai trista.
A ajuns sa ma injure,sa imi inchida telefonul in nas de nu stiu cate ori,ba chiar pe strada sa plece si sa ma lase singura cand nu-i convine ceva. Tot eu sunt aia care fuge dupa el,care il opreste si il calmeaza. Dar nu mai pot, m-am saturat sa fiu bataia lui de joc, suntem impreuna de aproape 8 luni...
In ultimele 2 saptamani m-a amenintat cu despartirea de mai multe ori, si tot eu am fost aia care s-a milojit de el sa ne rezolvam problemele fara despartire. Asta doar pentru ca il iubesc. Sincer stau si ma gandesc cum am putut sa ma imdragostesc de un asemenea baiat? Cum a putut intre in sufletul meu?! Eu sunt o fire sensibila si ma doare tot ce face.
Simt ca lupt singura in relatia asta...Stiu ca nu mai are nici un rost,asta imi spune creierul,dar inima nu ma lasa sa renunt la el, nu pot. M-am atasat foarte tare de elsad
Sa va dau un exemplu ce a facut azi: Nu a vrut sa ne vedem, a zis ca pentru mine el nu sta in ploaie sa rabde frig... si m-a sunat cand eu eram la baie si nu am auzit telefonul.Si cand am raspuns a inceput sa urle ca du-te la baie si lasa-ma in pace si sa imi inchida in nas...Eu si acum plang..nu mai suport.
Tot timpul l-am ajutat cand a avut nevoie si i-am dat tot ce am avut eu mai bun, dar acum realizez ca el nu stie sa ma aprecieze.Am fost mereu sincera cu el, si loiala, pe langa ca la 3 4luni de cand eram impreuna m-a inselat de 2 ori si s-a milojit de mine o saptamana sa il iert,am trecut peste si am tacut din gura, si am ajuns sa imi faca asta? dupa cate am facut pentru el...crying As vrea sa pun punct relatiei, dar nu am destula putere sa o fac.Am tot sperat sa se schimbe, si mi-a promis asta dar nu s-a tinut de cuvant.Credeti ca as mai putea face ceva sa salvez aceasta relatie? Sincer de mult cuvintele lui nu mai au valoare pentru mine.iar fapte de iubire in ultimul timp nu prea au fost... Exista o vorba: Decat trista intr-o relatie..mai bine singura
Ce sfaturi imi dati?
Va multumesc, si va rog fara mistouri.

1 răspuns:
| TheJokkerYou a răspuns:

Ii foarte dureros, intreaba-l ce vrea de la tine. Nu mai permite asa ceva, sa fii folosita ca pe o jucarie, si nici nu merita sa suferi pentru un baiat, sa stii. Incearca sa treci peste asta, nu pune totul la suflet, si incearca sa fii rece cu el, sa nu iti pese nimic. In primul rand, ai mare grija cu ce faci. Poate se foloseste de tine in ultima vreme, ori a gasit pe altcineva si nu te mai iubeste. Sper ca te am ajutat. Funda? puppy dog eyes