| Geo2442 a întrebat:

Salut.

Am 22 de ani si pana acum nu am avut o relatie sau macar sa sărut o fata.
De ceva timp am cunoscut o fata care știu ca ma place deoarece de fiecare data când ne intalneam povesteam cate puțin dar tot aiurea. Problema e la mine, o cunosc deja de cateva luni dar de fiecare data cand m-am vazut cu ea ma blocam nu stiam ce sa ii zic de multe ori doar o tineam de mână ne zambeam si cam atat. Si ea e destul de timidă iar eu sunt catastrofă.
Nu vreau sa pierd sansa asta, dar nici un mesaj nu sunt in stare sa ii dau ca nu stiu ce sa ii spun.O cunosc de 5 luni ne-am si am vorbit doar in momentele cand ne întîlneam.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu o strici acum cât încă mai ai timp și norocul absolut că ai pe cineva cu care măcar să încerci, atunci ia-ți gândul altă dată... virgin ai să mori. Ai toate cărțile în mână și tot norocul din lume. Dacă nu acum, atunci stai calm că nu mai pupi tu altă dată ocazie mai bună. Pretențiile doar vor crește și fete care să te bage în seamă doar așa că le plac ochii tăi nu mai prinzi tu. Probabil ai uitat în ce țară trăiești. Nu contează că te c*ci pe tine, sau că ți se moaie picioarele, trimite-i mesaj cu orice și te adaptezi după răspuns, nu contează cât de penibil ai să apari. Dacă e fată cu capul pe umeri și chiar îi place de tine înțelege ea perfect problema, nu îți face tu griji de asta. Dacă nu înțelege înseamnă că e op panaramă cu care n-are rost să ai de-a face. Așa că pune mâna și trimite-i mesaj sau spune-i direct în față că îți place de ea și asta e. Altă ocazie garantat nu mai prinzi că ai să te obișnuiești așa... singur și fără succes la fete. N-ai să mai treci tu de primul pas în veci. Succes! Nu contează CUM, contează doar SĂ.

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui sa ii dai mesaj si sa o inviti pe undeva acolo te vei descurca daca nu va gasi ea subiecte de discutie.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca n ai stii sigur ca te place ai mai zice ca ai motiv sa eziti din teama de un posibil refuz. Dar stiind sigur e interesata de tine ar trebui sa ai mai multa incredere in tine si sa ai curajul sa i trimiti macar un mesaj in care sa i dai de inteles ca o placi mult si ti ai dori sa aveti o relatie. Nu e chiar asa dificil. Nu i o crima sa iubesti pe cineva si nu se intampla o nenorocire daca ii marturisesti sentimentele tale. Fa i tu pas spre ea de vreme ce e si ea timida puteti s o tineti asa mult si bine ca nimic n o se se intample. Poate intervine unul mai indraznet si ti o sufla. Curaj. Numai bine

| 90210 a răspuns:

Buna, uite si un punct de vedere al unei fete. Te inteleg perfect cum te simti pentru ca nici eu nu ma sarutasem cu nimeni pana la 23 de ani. Cand am iesit la prima intalnire cu un baiat (23 de ani) eram un pachet de anxietate, dar am reusit sa trec peste pentru ca m-am gandit ca daca nu fac pasul asta la momentul respectiv, n-o sa mai am curajul sa-l fac. Cu primul baiat n-a iesit nimic, doar o conversatie interesanta la o cafea, dar am tot continuat sa vb cu diferiti baieti si pana la urma in nici 2 luni de cand ma hotarasem ca vreau si eu prieten laughing aveam prieten. Acum suntem de peste un an impreuna. Curaj! Fata din povestea spusa de tine pare interesata, deci fa o miscare si invit-o la o cafea, ceainarie, ceva mai retras ca asa puteti vorbi si spune-i ca iti place de ea. N-ai ce pierde. Bafta!

| AlexandruV993 a răspuns:

Uite, daca esti sigur ca te place, atunci merita sa incerci happy. Spune-i la urmatoarea intalnire ca tii la ea si asteapta raspunsul. Chiar daca vei fi respins ( ceea ce nu cred ) tot vei fi mandru de tine pentru ca ai avut curaj si astfel la urmatoarele intalniri vei avea mai mult curaj si incredere de sine.
Mai pe scurt, cum se spune pe romaneste:

Incercarea moarte n-are.winking

| Geo2442 explică:

Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri.

Am vorbit ieri prin mesaje dar e foarte ocupata cu scoala in momentul de fata dar a zis ca ramane pe alta dată si in rest am vorbit mai multe dar tot aiurea dar i-am facut complimente si am primit chiar si inapoi.

Problema e cand o sa ies cu ea, nu stiu ce trebuie sa fac si am o stare de anxietate.
Nu am probleme in a conversa cu ea... am o problema cu limbajul corpului. sa o sarut.
Nu am mai facut-o niciodata