| OnlyMe177 a întrebat:

"Toti ne-am plimbat macar o data in anumite locuri sperand sa dam peste anumite persoane, am mers la o anumita cafenea doar pentru ca cineva o frecventeaza, am stat cu ochii in poze minute bune desi mai vazusem pozele de 10 ori, am stat 2 ore scriind cateva cuvinte intr-un mesaj ( si de multe ori nici nu l-am trimis), ne-am uitat cateva clipe la telefon sperand ca va suna sau ca va da un mesaj, ne-am trezit in toiul noptii tristi si cu gandul la o persoana. Am fost cu totii indragostiti....si dragostea e nebunie curata."

Simt ca o sa innebunesc. Cum fac sa uit de el? Aceste randuri imi descriu perfect situatia. Nu stiu ce sa mai fac. Ma gandesc intr-una la el, iar el nu da nici macar 2 bani pe mine, abia daca isi aminteste de mine. Vreau sa uit de el dar intr-un fel vreau sa vorbim, sa vad daca exista o sansa...dar sunt prea timida ca sa il bag in seama iar el e genul de "smecheras". Nu il cunosc personal, ne zambeam de fiecare data cand ne intalneam "intamplator" si atat. Acum s-a mutat in alt oras si nici macar nu mai pot sa il vad...L-am bagat in seama o singura data si atunci a parut super ok si speram ca o sa mai vorbim.(atunci mi-a zis ca ma place si ca vrea sa fie cu mine) Dar de o luna sunt in aceeasi situatie. Stau si astept ca fraiera un mesaj care nu va veni niciodata. Ce sa fac? Sa il bag in seama? Ce sa vorbesc cu el?

A mai trecut cineva de pe aici prin asta?

Vreau niste sfaturi, va rog! sad

P.S. Am mai pus o data intrebarea, dar vreau mai multe pareri...

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Nu m ai fii asa timidă, fa ti curaj suna l daca ai numarul lui, sau trimite i mesaj, desii pe vremuri se spunea ca băiatul face primul pas, si sună fata, asta era acum 100 de anilaughing lucrurile s au schimbat mult, acum se vede ca fetele fac primul pas intr o relatie, deci nu te, m ai chinuii singură, bagă l in seamă si ce să vorbesti cu el? Păi după ce te prezinti adica spui cine esti, ca el poate te a si uitat, il intrebi ce face, cind vine prin zona in care stai tu, daca zici ca s a mutat in alt oras, spune i ca te gindesti mereu la el, si ai asteptat din partea lui un semn, mesaj telefon etc, si cum ai vazut ca nu trimite sau nu te sună, te ai gindit ca este ocupat, si ai zis sa spargi tu gheața, bagă i vrăjeli, sa vezi daca merge, daca vezi ca te respinge sau zice te sun eu m ai tirziu ca acum sunt ocupat, e clar ca are pe altcineva si nu vrea sa te rănească, tu singură o sa i ti dai seama ce fel de om este, din discutia pe care o vei purta cu el la telefon, asta daca cumva i ti raspunde, dar ne stiindu ti numarul va raspunde. Tu asa ca curiozitate, ce virstă ai? Dar el? Si unde l ai cunoscut? Era singur? A vorbit cu tine? Mersi.

1 răspuns:
| LoveSleep a răspuns:

"Toti ne-am plimbat macar o data in anumite locuri sperand sa dam peste anumite persoane, am mers la o anumita cafenea doar pentru ca cineva o frecventeaza, am stat cu ochii in poze minute bune desi mai vazusem pozele de 10 ori, am stat 2 ore scriind cateva cuvinte intr-un mesaj ( si de multe ori nici nu l-am trimis), ne-am uitat cateva clipe la telefon sperand ca va suna sau ca va da un mesaj, ne-am trezit in toiul noptii tristi si cu gandul la o persoana. Am fost cu totii indragostiti....si dragostea e nebunie curata."

"Nu il cunosc personal, ne zambeam de fiecare data cand ne intalneam "intamplator" si atat. "

Nu se leagă, crede-mă. Ceea ce ai citat tu acolo, e ceva complet diferit de situația ta.

S-am mutat în alt oraș. Lasă-l, de ce îți complici viața inutil?