| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 17 ani si o inaltime de 165 cm. Cum pot sa mai cresc? Sunt baiat.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Slabe sanse, hai 5 cm pana la 20 de ani, maxim

| RAY a răspuns:

Depinde de genele tale,nu depinde doar de acele gene,este un proces extrem de complex,conteaza si alimentia, sportul, stresul, daca ai avut vreo boala care poate afecta asta, ce gene sunt recesive vs cele care nu sunt https://ro.wikipedia.org/......etic%C4%83

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Somnul,cand dormin crestem de fapt, cresterea se produce cand adormin deci conteaza si somnul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de genele tale. O sa vina multi care vor spune sa faci nu stiu ce sport ca te inalti. Aiurea. Daca parintii tai au 160 170 nu e ca o sa ajungi tu la 180. Cat de inalti sunt parintii tai?

| BlueBloodd a răspuns (pentru anonim_4396):

Mama 163 si tata 172

| anonim_4396 explică (pentru BlueBloodd):

Naspa. Nici parintii tai nu sunt prea inalti. Nu e ca o spun sigur dar nu cred ca mai cresti mult. Eu am crescut pana la 20 de ani. Dar si asa, intre 18 si 20 doar 2 sau 3 cmm. Deci nu mare branza. Nu cred ca poate cineva sa iti dea un rraspuns sigur.

| BlueBloodd a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu as avea vreo problema cu inaltimea, dar mereu sunt marginalizat din cauza asta.

| anonim_4396 explică (pentru BlueBloodd):

Stiu senzatia. Pana pe la 15 ani aveam doar 148 laughing. PRintre baieti mereu eram printre ultimii la inaltime. Dupa m-am inaltat deodata ca ma dureau toate oasele.

| Luoar94 a răspuns:

Am 23 si am 1, 63, legat de inaltime si daca mai poti creste nu stiu daca e ceva ce poti controla, nu prea tine de tine, dar poti sa te priorizezi pe altceva, atitudine, personalitate, carisma, nu totul se rezuma la inaltimea pe care o ai, bine uneori e mai greu sa gasesti pe cineva pentru ca mna, marea majoritate a fetelor cauta baieti inalti, si mna, cei care nu sunt, raman singuri...