| Vasilescu9898 a întrebat:

Am avut primul meu contact sexual și doar am bagat penisul pana la jumate de 2 ori. Exista sansa sa fie însărcinată?
Dupa 1 minut m-am terminat. Eram foarte excitat

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prima intrebare pe care ar fi trebuit sa o pui fiindca de fapt este CEA MAI IMPORTANTA, pe care in mod absolut logic si normal ar fi trebuit sa ti-o pui inca dinainte de a incepe actul sexual de dezvirginare, era legata de PERIOADA DE FERTILITATE a ciclului menstrual din acel moment. Adica asa mai pe intelesul tau, daca sexul neprotejat a fost intretinut IN TIMPUL ZILELOR PERIOADEI FERTILE sau IN AFARA acelor zile (inainte sau dupa OVULATIE?). Este stabilit stiintific si medical, faptul ca in mod absolut sigur si cert, sarcina se poate forma NUMAI/DOAR in cazul in care ajunge sperma in vagin in UNA sau in TOATE cele 4-5 zile care formeaza/apartin de PERIOADA FERTILA a fiecarui ciclu menstrual. Doar daca tu esti ferm convins ca ai reusit sa-ti retii perfect ejacularea si nu a ajuns sperma in vagin, in acel caz formarea sarcinii devine imposibila chiar si in cazul in care sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Dacă ai ejaculat în ea arunci sunt șanse destul de mari să rămână însărcinată.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Primul act trebuia facut cu prezervativ, deoarece, din cauza excitarii, iti dai drumul in ea.
Acum depinde, tu stii ce ai facut.

| Lizuca1234 a răspuns:

1-de ce l-ai bagat doar pana la jumate? 2-unde ti-ai dat drumul? 3- ai folosit sau nu prezervativ?

| Vasilescu9898 explică (pentru Lizuca1234):

Pentru ca ea era virgina și o durea
Nu am folosit. ca eu doar am vrut sa o bag odata. nu sa facem sex.
m-am terminat lângă ea

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Vasilescu9898):

,, acum 6 ore | Vasilescu9898 explică (pentru Lizuca1234):
Pentru ca ea era virgina și o durea.
Nu am folosit. ca eu doar am vrut sa o bag odata. nu sa facem sex.
m-am terminat lângă ea''

Pentru informarea corecta a ta, trebuie sa stii ca actul sexual de dezvirginare este indicat si recomandat sa fie intretinut numai cu prezervativ montat pe penis. Aceasta recomandare este bine sa fie luata in considerare/avuta in vedere fiindca procedand asa dispare riscul ca fata sa ramana insarcinata si de asemenea si in plus este bine ca prezervativul sa fie montat pe penis, fiindca durerea care se produce/exista intotdeauna si este resimtita de fata pe intreaga durata a sexului, se reduce foarte mult, fiind de doar 1/3 sau chiar 1/4 fata de durerea pe care o suporta fata atunci cand NU este folosit prezervativul. Deci cel care este informat corect, foloseste prezervativul din aceste 2 motive.