| ivikakwuw a întrebat:

Am avut relații sexuale în ultima zi de ciclu. A fost prima oară. Ieri mi-a venit ciclul cu cheaguri maronii. E ceva normal?

Răspuns Câştigător
| DenisaDeni11 a răspuns:

Nu este nimic gresit sa ai relatii intime cand esti la ciclu. Singura problema este de igiena.
La menstruatie, cantitatea, culoarea, dimensiunea cheagurilor difera de la o luna la alta. Nu ar trebui sa fie nimic anormal ceea ce ti s-a intamplat.

| ivikakwuw explică (pentru DenisaDeni11):

Nu știu dacă m-ai înțeles, am fost virgină, și am facut neprotejat

| DenisaDeni11 a răspuns (pentru ivikakwuw):

Acum am inteles. Am crezut ca a fost prima oara cand ai facut-o la ciclu.
Mai ales ca a fost prima ta experienta sexuala, corpul sufera modificari ce tin de secretiile hormonale. Plus ca poate fi doar o sangerare, tocmai pentru ca s-a rupt himenul.
Repet, nu este nimic in neregula.
Faptul ca ai facut neprotejat, sper ca partenerul sa fie stabil.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.