| Vasilescu9898 a întrebat:

Salut, am avut un contact sexul cu prietena mea (când îmi vine sa ma termin eu scot penisul afara) de data asta am observat ca prezervativul era rup...
Ce ziceti, sunt sanse sa fie gravida?
PS : eu stateam foarte linsitit crezând ca prezervativul este intact.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a ti se poate transmite un RASPUNS care sa fie catusi de cat CORECT si nu doar niste simple PARERI sau PRESUPUNERI cu totul lipsite de orice obiectivitate, ar fi trebuit sa oferi si sa precizezi urmatoarele informatii :
-- tipul ciclului menstrual de a fi NEREGULAT sau REGULAT?
-- daca sexual a avut loc in una din cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE?
-- daca ai ejaculat inainte momentul in care ai observat ca prezervativul nu mai este intact?
Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se fi putut forma o sarcina se poate analiza numai daca sunt cunoscute informatiile mentionate, precizate. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativul se poate rupe dintr-un singur motiv, cand este prea mare (larg) pe penisul baiatului, rasucindu-se pe penis in timpul sexului, pana se intinde la maxim si poncneste.
Asadar, pe viitro cumpara masuri mult mai mici la prezrevativ, ca sa nu se mai intample aceste accidente.
Prezrevativul trebuie sa intre greu pe penisul in erectie, fara sa faca cute, aratand ca pielita de la salam, perfect instinsa si stransa pe penis.

In ce priveste sansele ca fata sa fie gravida, nu sunt, deoarece nu ai ejaculat in ea. Exceptia apare, daca au existat mai multe partide consecutive de sex si posibilitatea sa fii ramas sperma pe teava de la partida anteroara, care s-a scurs in vagin la fata.
Dar conditia ca ea sa ramana imediat insarcinata este, ca fata sa fie in perioada fertila.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai de unde să știi cât a curs înăuntru, și dacă a curs sau nu. Deci șanse sunt.

| Andreeush a răspuns:

Depinde dacă era în perioada fertilă, oricum șansele sunt extrem de mici în această situație.

| Stropdeploaie a răspuns:

Cu ce te ajuta prietene raspunsuri la intrebarea asta?
Ca unii vor spune ca zero sanse..sau 30 la suta..si tot. asa!

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Pai ma gandesc si eu, ca nu a avut cum sa isi ia un spermstozoid, bilet de avion sj sa zboare dincolo de prezervativ nu? Si chiar daca era asa, care erau dansele ca acel spermatozoid sa fie destul de sanatos pentru fecundatie?