| Fabulos156 a întrebat:

Vreau sa fac sex cu o fata, dar in acelasi timp sa nu o las gravida. Nu vreau sa folosesc prezervativul. Daca atunci când ejaculez îmi scot penisul mai ramane gravidă? Ce metode sunt pentru a nu o lasa gravidă?

7 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Nu vă mai riscați și folosiți prezervativul

| Emilian65 a răspuns:

Ca metoda sigura ca sa nu ramana gravida este folosirea prezervativului.

| Anonimuserr a răspuns:

Nu ramane gravada asa daca scoti penisul mai devreme dar sa stii momentul. Dar e bun prezervativul, daca nu, ia ia pilula de a doua zi, anticonceptionale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand conteaza sa nu fie ea in perioada fertila. Apoi, risti foarte mult...o alta solutie ar fi sa inceapa sa ia anticonceptionale, sau sa o faceti si sa ia pastila de a 2-a zi...nu stiu. Eu zic ca totusi cel mai bine e sa folosesti prezervativ. E cel mai sigur!winking

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Prin indemnul tau de a folosi pastila de a 2-a zi ca metoda de protectie dai dovada de o iresponsabilitate iesita din comun, asta ca sa ma exprim elegant. Inainte de a da astfel se sfaturi ti-as propune sa folosesti chiar tu in mod cu totul inutil acea pastila pentru a simti pe propriul tau organism reactiile adverse. Acea pastila se foloseste doar in situatia unui "accident" petrecut cu prezervativul sau oricare altul, adica DOAR ATUNCI cand se considera si se constata demedicul ginecolog ca fecundarea ovulului nu mai poate fi evitata si a devenit ultima solutie. Citeste, informeaza-te, invata si raspunde doar cand esti ferm convinsa ca raspunsul tau nu este gresit. Multa sanatate.

Răspuns utilizator avertizat
| mariacazcu a răspuns:

Ca sa nu o lasi gravida poti folosi prezervativul feminin sau pe cel barbatesc.Si daca iti scoti penisul inainte de a ejacua tot poate ramane gravida din cauza lichidului perseminal