| UrsulKoala a întrebat:

Am cateva nelamuriri si as vrea un raspuns pentru ele:
Care este cea mai buna pozitie pentru a dezvirgina o fata?
Si eu sunt virgin, ar fi bine ca inainte de actul sexual sa ma masturbez(si sa ejaculez), ca sa nu imi dau drumul chiar din prima?

Funda!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Imi dau seama cu ce emotii ai scris intrebarea ta si cum astepti raspunsurile...
Este un moment foarte important pentru voi amandoi, asa ca voi incerca sa iti explic cat pot mai bine.
Sper ca aveti amandoi varsta potrivita(macar peste 17 ani), ca sa nu va faceti rau unul celuilalt din nestiinta, pentru o fata este tragic sa isi inceapa viata sexuala inainte de 17 ani si jumatate,deci in primul rand,trebuie sa fiti responsabili.
Cu totii am trecut prin acest moment asa ca,va trebui sa incerci sa faci totul cat mai confortabil si sigur,trebuie sa ai in vedere locul in care se va intampla,siguranta ca nu veti fi deranjati de nimeni,igiena personala stricta,un cadru adecvat care sa nu va inhibe si multa,multa dragoste!happy
Intrebi despre pozitie,asa ca te voi sfatui sa incerci pozitia clasica a misionarului,in care fata e intinsa pe spate cu fata la tine,iar tu vii deasupra ei.
Pozitia este mai confortabila pentru fata si ii confera o oarecare siguranta,pentru ca teama si emotia ei,oricat ar fi de bine pregatita,vor fi destul de mari.
O poti privi in ochi tot timpul si poti intelege foarte usor,din mimica fetei,din grimase sau zambet daca esti pe drumul cel bun,daca o doare sau nu! Sa stai sprijinit in coate,evita sa-ti lasi intreaga greutate peste ea,o vei sufoca si va fi extrem de neplacut!
E adevarat ca ar putea sa stea ea deasupra ta,in timp ce tu esti cel intins pe spate,in felul asta ea poate controla totul,dar fiind prima oara,mi-e teama ca va fi extrem de inhibata si nu va putea,asa ca tine-o aproape de tine,imbratiseaz-o,mangai-o,uita-ti propriile emotii si,cand reusiti sa fiti relaxati amandoi,cand nu mai existati decat voi doi pe intregul pamant,rasuceste-o cu fata in sus,pune prezervativul si incearca.
Foloseste prezervativ, este lubrifiat si va protejeaza de orice incident neplacut, invata sa-l folosesti si ai grija sa fie in termen de garantie, iti recomand Durex Extra Safe, este lubrifiat suplimentar si este putin mai gros.In plus, te va ajuta sa rezisti ceva mai mult.
Sa te autosatisfaci inainte ar fi oarecum o solutie, dar personal nu iti recomand, pentru ca e posibil ca durata actului sa fie cam mare pentru fata ta draga si sa te trezesti pe viitor cu un refuz.Mai bine fii real si adevarat,chiar daca totul se va termina in "no time",amandoi sunteti incepatori si va veti invata unul pe altul,si unul cu altul. Oricum,inceputul e greu,apoi,totul va avea o continuare,stii,inca o data si inca o data...happy
Sa ai in vedere si mersul la dus de dupa actul sexual,e necesar sa va spalati, daca s-ar putea cu un sapun lichid pentru zone intime, il gasesti la orice farmacie sau magazin cu produse naturiste.
Nu te pierde, vizualizeaza cu ochii mintii intreaga scena, imagineaza-ti cum va fi si cum vei actiona si totul va fi bine!
happy

| UrsulKoala explică (pentru greece12):

Multumesc pentru raspuns.Eu am 16, ea 14. Faza e ca nici macar nu suntem impreuna..Si protejarea, pe primul loc!

Iti multumesc ca te-ai chinuit putin si nu ai dat un copy/paste si ai raspuns la subiect!

| greece12 a răspuns (pentru UrsulKoala):

O,mai ai de asteptat destul atunci, dar e bine sa fii informat.
Nu obisnuiesc sa dau copy paste, altii sunt campioni la capitolul asta, eu raspund din suflet si experienta, am un fiu mai mare ca tine...happy
Sa ai grija de tine si sa-ti folosesti mintea!

4 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Amice intreab-o cum ai este ei mai ok -Nu merge la toate pozitia Misonarului.Dar daca alegeti pozitia asta spune-i sa isi puna si o perna sub ea pentru a fi cu Bazinu intr-o pozitie cat mai relaxata pentru penetrare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea culcat, tu deasupra. Mi-se pare ca se numeste misionarul sau asa... hmm. Stai cu un etaj deasupra ei va avea siguranta.