| anonim_4396 a întrebat:

Am ceva nelamuriri in legatura cu penisul. Daca il ating sub piele (preput) ma doare. O sa dispara durerea asta dupa ce o sa fac sex prima data?

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Da e normal sa te doara putin pentru ca pielea e foarte sensibila... Cu timpul pielea se va desensibiliza si te va deranja din ce in ce mai putin.
Sfatul meu e sa decalotezi penisul si sa te speli cu apa si sapun usor cat suporti si totul va fi bine. Asta e bine si pentru igiena ta. Sanatate multa. Repet asta dispare cu varsta. Va disparea pe la 24-25 de ani... cred, eu asa am simtit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt sigur. Dar sunt sigur ca va disparea dupa ce faci sex ultima data.

| BSwwatch a răspuns:

Dar de ce nu te-ai gandit ca aceea durere poate disparea in urma unu-i consult medical?! Tu, repede te-ai gandit la sex?! happy. Vorbeste cu tata-l tau ori mama ta, explica-le ingrijorarea ta, si vor lua masuri!