| KindKid17 a întrebat:

Am cunoscut o fata recent. Vorbim de 3 saptamani in fiecare zi. Daca zice ca are prieten, iar dupa zice ca fost o gluma, ce inseamna asta? Sau cand eu ii spun ceva mai serios, si ea vorbeste sec, doar sa ma tina pe ace laughing As vrea sa ies cu ea candva. E o fata super! Am 17 ani, indata 18, invat pentru carnet.

Răspuns Câştigător
| FoundYouLover a răspuns:

Poate este nehotarata daca te place sau nu si atunci iti baga scuza clasica ca are prieten iar apoi zice ca nu are ca nu se poate hotari daca sa te respinga sau nu. Poate ii plac anumite lucruri la tine, dar alte lucruri in privinta ta nu-i plac deloc.Sau poate ii placea de tine dar cineva care nu te suporta o fi mers la ea si te-o fi vorbit de rau si acum ea nu stie ce sa creada si ce sa faca.Se intampla si la de-astia mai mari, sa stii.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E complicat man, nici eu nu inteleg fetele mai ales ca sunt poate e si imatura, poate te place dar se joaca cu tine, poate este doar un prieten si atat, sarut-o

| OldSoul a răspuns:

Inseamna ca vrea sa vada cum reactionezi, daca renunti sa o mai bagi in seama, sau daca continui sa vorbesti cu ea.
Asta e destul de aiurea, poate fi si un test, acum e depinde de fiecare fata, in unele cazuri daca-i ramai aproape castigi, dar in altele o pierzi, si te trezesti in "friend zone".
Iar cand evita subiectul e una din urmatoarele variante, fie ii e frica, fie e timida, fie nu e interesata, asta trebuie tu sa-ti dai seama.