| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca asta e ultima intrebare despre subiectul asta ca ma oboseste.

Vorbesc cu tipa. Ea a avut ceva probleme serioase in familie acum cateva saptamani si nu vrea sa discute despre asta decat ocazional si eu ii respect dorinta cu toate as vrea sa o ajut... macar cu o vorba buna.

Vorbim noi ce vorbim si dintr-o data spune vorbim maine pa.

Eu spun bine de fiecare data dar ieri am spus tot bine dupa care peste 3 ore de la chestia asta o tot vedeam on pe Facebook si am zis sa totusi sa ii scriu ce am patit cu un idiot pe strada.

La care raspunsul a fost ca are destule pe cap si ca vrea liniste.

Da bine inteleg dar linistea ta e pe Facebook? Adica serios.

Nu ma intereseaza daca vorbeste cu altcineva sau ceva dar macar sa nu ma minta pentru ca na... eu tin la ea si ma doare. Zic sa nu ma minta pentru ca nu inteleg ce facea pe Facebook daca nu avea chef de nimeni.

Voi ce credeti? Eu am cam pus suflet si unele vorbe aruncate la nervi poate, chiar dor.

Adica nu ca doar e on si atat... raspunde in maxim 1 minut adica e acolo atenta.

Nu sunt Adonis dar am cunoscut si eu cateva fete dar tipa asta imi pune capac. Adica imi place foarte mult dar parca totusi...

Voi ce ziceti?

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Singurul lucru relevant la tine e ca o placi,nu se stie daca sentimentul e reciproc.
Restul le cam faci pe dos,asta in defavoarea ta.
Intelege ca femeile sunt finte emotionale si nu rationale ca noi.
Treaba ta e sa o starnesti,sa-i crezi anumite emotii,nu sa ajungi in firiend zone cum faci tu acum.
Problemele ei sunt ale ei,nu ale tale.
Nu vei rezolva nimic daca vei fi psihologul ei,lasa asta in seama prietenelor ei sau a celor apropriati.
Cand o femeie iti zice ca are nevoie de liniste,de o pauza etc etc,ai cam dat-o in bara.
Daca era atrasa de tine si interesat, te asigur ca nu amesteca problemele cu sentimentele.
Daca nu intelegi acum, o sa intelegi mai tarziu cand o sa ai experiente mai intense...
Apropo, insistenta te va face doar sa pari un disperat in ochii ei.
Ia vezi, poate te cauta ea!

| SilentRain a răspuns:

Mai las-o, sa te mai caute și ia

| OldSoul a răspuns:

Renunta la ea.

Daca te-ar place, nu conteaza ce probleme ar avea, ar fi mereu dispusa sa vorbeasca cu tine, chiar si in cele mai crunte momente, dar avand in vedere atitudinea pe care o are, pare genul de tipa cu ifose, si sincer, mai bine ai lasa-o sa-si vada de prostiile ei, daca continui sa-i faci pe plac mai multi nervi vei avea.
In genul asta de situatii lucrurile decurg intr-un singur sens, din rau in mai rau.
Crede-ma!

| sofisis a răspuns:

Nu ti-e clar ca ar trebui sa o lasi in pace? Nu o mai cauta. Las-o pe ea sa te caute.

| mentholinks a răspuns:

Bucura-te ca macar ti-a zis "vorbim maine, pa". Daca ti-a pus capac eu te sfatuiesc sa nu renunti la ea pana ce nu te refuza clar sau sa-ti dea un jet categoric.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred că o stresezi și n-are chef de tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu devi Adonis, poate atunci se schimbã foaia big grin
Ce sa zic, daca intr-adevar ii placea de tine anula orice treabã a ei doar ca sa te vadã, Dar asa iti dai seama si singur, hai ca nu e greu.

| leapșa a răspuns:

Iti zic sa-i dai asa dintr-o data un MARE IGNOR.
Si stai si tu pe Facebook, da scroll la prostii acolo, chiar daca n-ai cu cine vorbi si la un moment dat o sa se-ntrebe "ba, da' ala... chiar nu-mi mai da atentie?"
si-i zici si tu ca ai avut nu stiu ce melancolie-n viata si punct.

| Ela05 a răspuns:

Mda... Deci ar exista mai multe posibilități, una la care poate mulți s-ar gândi citind asta, ar fi că poate ea mai are pe altcineva. Alta ar fi că poate vorbea cu o prietenă și se descarca cu ea de câte are pe cap, cine știe. Și ultima ar fi că pur și simplu stătea pe Facebook și citea ceva, sau se uita la ceva să se distragă, ce știu eu.
Eu de multe ori întra pe Facebook nu vorbeam cu nimeni în schimb citeam o grămadă de chestii de pe pagini și altele, deci depinde de persoană.
Totusi eu zic să vorbești clar cu ea și să lăsați lucrurile clare. Dacă trece printr-o perioadă dificilă din viața ei, nu cred că este deloc bine nici ea. De aia încearcă să fii dulce cu ea când vei vorbi despre situația asta și să fii comprensibl. Eu zic totuși să nu iei o decizie pripită și să încerci să comunici cu ea. Comunicarea și încrederea, între altele, stau la baza oricărei relații