| Ionuca16 a întrebat:

Am prieten de un an si 11 luni. Am fost mereu impreuna, in fiecare zi dar acum din septembrie a plecat la facultate in alta localitate. Ne vedem cam rar, o data la o luna sau la trei saptamani. In ultimul timp nu mai vorbim prea mult la telefon, de 2-3 ori pe zi si atunci cate 3-4 minute. Imi zice ca nu mai avem ce vorbi, ce sa mai discutam ca sa vorbim mai mult. Faptu ca nu prea mai vorbim m-a cam indepartat putin, si lucrul acesta ma face sa vorbesc altfel decat vorbeam. Nici el nu mai vorbeste cum a vorbit inainte, acum vorbeste cam fara sa-i pese. Vreau sa va mai spun ca la liceu am pus ochii pe un baiat si nu stiu ce sa fac...As vrea sa va intreb ce sa fac cu prietenul si cu baiatul de la liceu?

Răspuns Câştigător
| vipande11 a răspuns:

Sunt de acord cu Brigaela. Discutati despre asta cand va intalniti nu la telefon. Si nu renunta la el pentru un copil din liceu ca doar aveti deja 2 ani impreuna. Treceti printrun moment dificil voi acum dar trebuie sa fiti puternici sa ganditi pozitiv si sa discutati despre asta, cea mai buna rezolvare sincer. Sper ca ti-am fost de folos BAFTA

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asta inseamna ca relatia voastra nu a rezistat primei piedici care i s-a pus. Discutati despre asta si despartiti-va de comun acord.

| Flav a răspuns:

laughing))
Bai, nu dau doi lei pe voi, fetiscanele, care imediat cum va pleaca iubitul, imediat gasiti pe altul. Auzi la ea, ce expresie, a pus ochii pe un baiat. Umblati ma din polen in polen, ca-n curand o sa ajungeti cea mai scrijelita floare din gradina.

| IMC90 a răspuns (pentru Flav):

A mai observat cineva cum s-a exprimat fata asta?

Citez :
''Am prieten de un an si 11 luni.''

Voi ce intelegeti? Eu unu inteleg ca este impreuna cu un sugar. Sa-i dam cartonas galben, sau direct rosu? Motivul ar fi fault din spate asupra limbii romane.

| ionutzul31 a răspuns:

La 1 an si 11 luni e deja la facultate?
O fi Fat-Frumos, care creste intr-un an cat altii in 10, ca altfel nu-mi explic laughing

| pisioi a răspuns:

Inseaman ca si-a gasit pe alta:! si nu stie km sa-ti dea papuciiwinking