| Norbert97 a întrebat:

Am facut aseara dragoste si din motive ciudate prezervativul s-a rupt iar eu am ejaculat in vaginul ei cat timp a fost rupt prezervativul. Iar astăzi dimineata i-a venit ciclul după 9 ore. Sunt sanse sa ramana însărcinată? i-am luat medicamente inainte sa ii vina ciclul iar acum ca i-a venit ciclul numai vrea sa le ia ca mi-o zis ca numai are cum sa ramana gravidă. Imi e frica rau de tot... voi ce credeti? ea a mai auzit de la alte persoane care au facut-o fără prezervativ si au si ejaculat inainte de ciclu si nu au pățit nimic...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este absolut IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina in cazul in care sexul este intretinut in ultimele zile ale ciclului menstrual chiar si daca sperma este ejaculata de fiecare data in vagin. In concluzie fiindca deja s-a pornit menstruatia acest lucru reprezinta GARANTIA ca 100% NU exista o sarcina instalaata in uter. In aceste ultime 9-10 ale ciclului menstrual, sexul poate fi intretinut fara nici-o teama fara afi folosita o protectie si in plus barbatul poate ejacula sperma IN VAGIN intotdeauna fara nicio teama/retinere. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativul nu se rupe niciodata din motive ciudate, s e rupe dintr-un singur motiv: este PREA MARE pentru cuculetul tau!
Cumpara-ti masuri mai mici de prezervativ si vei vedea ca nu se mai rasuceste in timpul acultui sexual, pana pocneste. Asta este adevarul motiv pentru care se rup prezervativele!

Nu, fata nu poate ramane insarcinata daca era inainte de ciclul menstrual, pentru ca nu mai nu era demult in perioada fertila.
Perioada fertila este intotdeauna la mijlocul zilelor dintre 2 cicluri menstruale.
Nu, sa nu ia pastilele alea, ca nu-i nevoie!

| kandaraki a răspuns:

Sansa e 50 la 50, o sa vezi dupa o luna daca e sau nu.

| Mahna a răspuns:

Stai liniștit, nu va rămâne însărcinată!
În ultimele zile de dinaintea pornirii următoarei menstruații este imposibil să se formeze o sarcină din simplul motiv că nu mai poate exista un ovul viabil în corpul partenerei tale.

| Norbert97 explică (pentru Mahna):

Esti 100% sigur? ca nu vrea sa ia medicamentul și am emotii mari... ea este calmă dar eu nu prea