| breeze a întrebat:

Am facut sex neprotejat impreuna cu prietenul meu, dar nu a ejaculat in mine. Dar exista acel lichid pre-ejaculator, de la acel lichid pot ramane insarcinata? Precizez ca eram in a 9a zi dupa ciclu, sunt racita la ovare si am si o infectie vaginala. Sunt insarcinata? De 2 zile imi curge un lichid galbui, de la ce poate fi acel lichid? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| vykkusor a răspuns:

Izza, acel lichid galbui este de la infectia vaginala pe care o ai. Daca nu a ejaculat in tine nu ai cum sa ramai insarcinata, dar dar cel mai bine ar fi ca sa-ti faci un test de sarcina si atunci vei fi sigura.Bafta.pa

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti fi insarcinata, fiindca erai intr-o perioada foarte fertila. Riscul e de cam 30%, daca partenerul tau are multa experienta si dublu daca este mai incepator.
Lichidul galbui e de la infectia vaginala pe care o ai. Probabil e fie blenoragie, fie Trichomonas. Du-te cat mai repede la ginecolog pentru investigatii si tratament, fiindca nu e de glumit. S-ar putea sa trebuie sa-ti tratezi si partenerul, fiindca bolile astea se transmit sexual.

Abh
| Abh a răspuns:

Lichidul galbui este semn de vaginita bacteriana, trebuie sa mergi la un ginecolog pentru analize si tratament. Daca esti in a9a zi de la menstra ( se calculeaza incepand cu prima zi de menstra) inseamna ca tocmai ai intrat in perioada FERTILA. Fa un test de sarcina peste 21 de zile.

daniela
| daniela a răspuns:

Sanse maxime. Un test si ai sa afli

| floaredetrandafir a răspuns:

Da poti ramane fa un test

| sweetygirl a răspuns:

Acel lichid contine un numar mic de spermatozoizi, un test de sarcina singura metoda, iar daca nu esti insarcinata du-te la ginecolog.