| Markusfrtt a întrebat:

Acum ceva timp eram genul: "Asculti manele? Esti cocalar etc" Dar ceva timp mi-am dat seama ca nu fac ceea ce e bine. Intr-adevar exista manele care chiar sunt pline de porno si ce dracii o mmai fii. Dar totusi exista si muzica buna in acest gen de muzica, numit manea. Sunt cantareti care indradevar au voce, si au muzica foarte buna.Majoritatea cantaretilor au melodii care indradevar iti place sa le asculti. Si eu ascult manele acum, majoritatea, nu toate. Nu ascult sau nu-mi place orce manea apare acum pe Taraf TV ( desi pentru mine nici nu exista canalul asta, pentru ca nu ma uit pe programu asta niciodata si nici no s-o fac) Dar totusi ascult manele, dar ascult melodiile care mi se par mie indradevar frumoase, nu toate prostiile. Eu unul cred ca nu ar mai trebui sa judecam oameni care asculta genul asta de muzica, pentru ca eu unul mi-am dat seama ca nu fac bine. Deci voi ce credeti? Astept pareri.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Sincer daca stam sa ne gandim ce reprezinta muzica si ce asteptam de la ea?
eu unu astept sa imi spuna cum e viata de aia prefer hip hop in special ombladon isi recomand sal asculti, deci fiecare astepta altceva de la muzica,ascult si dance dar sa existe ceva intamplare ceva,referitor la intrebarea ta manelele reprezinta asteptarile unora,daca le analizam vom vedea
- piese triste de iubire in care ne regasim cu toti clar eu unu n-am nimic cu ele
- piese de chef de la ele avem asteptari la chefuri
-piese de laude - cand ne imaginam ca cel ce canta suntem noi
acest gen de muzica e unul simplu cu un impact mare pshiologic
ai dreptate nu trebuie sa judecam x asculta manele fiecare asculta ce vrea,fi fara griji ca cei care spun ca urasc acest gen le place si lor aici apare invidia,ura,prostia,gelozia, se spune ca ei vb de banii,frate scopul vietii e banul da sa nu ne mintim cine are banii are de toate, femeiile noi barbati suntem inebuniti dupa femei,vezi si adevar e in piese de astea
banii,femeile,iubire etc
intr-un final nu baga lumea in seama,lumea e rea, perversa, ipocrita, geloasa, nu trai pe placul altora sa fi, asa nu ajungi niciunde

25 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Asculta-le in continuare.Este optiunea ta. Daca am sa intru cu tine in polemica ai sa ma asculti? ai sa-mi dai dreptate? Fiecare asculta muzica care ii face placere.Sa ai o zi minunata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi-ti-ar manelele de ras. Cum sa asculti asa ceva? Asta este o prostie totala. Aia nu e muzica, e tiganie. In manele se vorbeste numai in pacate, ca sa zic. Uite subiecte in manele : femei, avere si dusmani. Nu-ti trebuie mare voce ca sa bocesti o porcarie. Parerea mea

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cei rau e in piesa asta?
Viata asta-i ca un joc nicicand n-am avut noroc, nicicand n-am avut noroc
Dar eu mereu am jucat si tot ce-am avut am dat si tot ce-am avut am dat
Viata asta-i ca un joc nicicand n-am avut noroc, nicicand n-am avut noroc
Dar eu mereu am jucat si tot ce-am avut am dat si tot ce-am avut am dat

Doamne ia-mi zilele grele sa pot sa fiu fericit chiar daca mi-ar ramane numai o zi de trait

Viata e un joc amar daca pierzi nu ai habar, daca pierzi nu ai habar
Eu am jucat sa castig dar nu am luat nimic, dar nu am luat nimic
Viata e un joc amar daca pierzi nu ai habar, daca pierzi nu ai habar
Eu am jucat sa castig dar nu am luat nimic, dar nu am luat nimic

Doamne ia-mi zilele grele sa pot sa fiu fericit chiar daca mi-ar ramane numai o zi de trait

Ma gandesc noapte si zi Doamne cu mine de-ai fi, Doamne cu mine de-ai fi
Sa-mi dai un strop de putere sa-mi aline din durere, sa-mi aline din durere

Doamne ia-mi zilele grele sa pot sa fiu fericit chiar daca mi-ar ramane numai o zi de trait

Doamne ia-mi zilele grele sa pot sa fiu fericit chiar daca mi-ar ramane numai o zi de traït.

Versuri de la: http://www.versuri.ro/

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu isi trebuie voce canta tu piesa asta https://www.youtube.com/watch?v=6JY00G0LFCE

| Markusfrtt explică (pentru anonim_4396):

Frate nu ascult manele de alea laughing. Ascult si eu cateva melodii acolo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Asta nu e muzica, e boceala. Eu ascult numai rock si derivatii de ale lui, normal ca manele mi se par oribile.
Urasc manelele, urasc oamenii care canta manele si urasc si instrumentalul manelelor.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu urasti totul, si te tine te urasti, e clar ca suferi in tacere si urasti totul

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

rolling on the floor Adica vrei sa spui ca toata lumea asculta manele si de asta urasc totul? Si ma urasc si pe mine ca ascult manele? rolling on the floor Sufar in tacere?! rolling on the floor
NU suport manelele si cu asta basta.

| e1xtz a răspuns:

Felicitari!
Mi se confirma inca o data fara nici un fel de surpriza...maneaua este in toate cazurile, fara exceptie precum gramatica ta.
Acesta nu este un mesaj tendentios.
Continua fericit pe ritmuri de ''salam'', ti se potriveste manusa.

| Markusfrtt explică (pentru e1xtz):

Auzi, fi sincer si jurate ca nu ai ascultat in viata ta manele. Sa te vad. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Vanqu1sh a răspuns:

Faptul ca un agramat si un parazit social sta intr-o statie de autobuz cu telefonul la ureche ascultand manele de rahat la maxim spune multe despre el. Nu te judeca nimeni dupa ce asculti, lumea te judeca dupa fapte happy.

| Markusfrtt explică (pentru Vanqu1sh):

Nu te contrazic. Am vazut si eu astfel de fenomene

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Markusfrtt):

Atunci stii ca asa este.

| Markusfrtt explică (pentru Vanqu1sh):

Da, dar nu toti sunt la fel. Eu nu ascult orce manea imi pica. Ascult cateva. Dar asta nu inseamna ca ascult numai manelewinking

| Vanqu1sh a răspuns (pentru Markusfrtt):

Quote : Nu te judeca nimeni dupa ce asculti, lumea te judeca dupa fapte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Markusfrtt):

Totusi, mai bine lasa-te de manele si da-te pe alt gen de muzica, chiar si aia de la radio e mai buna.

| 1DeadMemories a răspuns:

TRIST, dar adevarat!
Romania o sa devina o tara preponderent manelista, cu romani rrom-anizati.

| lBroken69 a răspuns:

Mda..pai ai poti ingnora..mai ales daca te gandesti, ca in ziua de azi, in Romania nu sunt respinse manele.Lumea judeca, da cu gura, dar nu se uita la ei.Asculta si fa in continua.Nu strica sa asculti si alte genuri de muzica..gen..hip-hop,rap,dubstep.

Ignora ura lumii. Daca tie iti plac, inseamna ca esti cocalar? Nu, inseamna ca poate esti deosebit de ei.Iar Romania nu se va rromaniza..doar prin simplul fapt ca ascultam manele
Bafta! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru lBroken69):

Aham... e clar ca si tu asculti.

| lBroken69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma.ceva pe voi..pe toti ce ce ne criticati, ce ascultam. Va roade grija de ce facem noi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru lBroken69):

Exact ce am zis laughing Comportamentul asta al tau nu denota altceva decat prostie si idotenie si ca asculti manele rolling on the floor Intr-un raspuns de al tau ai zi ''Daca tie iti plac, inseamna ca esti cocalar? '' => Raspuns din partea mea : DA, mai ales la felul in care te-ai exprimat.

| darriya a răspuns:

Am ascultat manele insa am ajuns sa selectez ce ascult adica rar mai asc o manea daca o fac asc de dragoste,fara texte, femei, dusmani, bani, masini.etc.urasc texte de prost gust, dar nu.numai in manele gasim texte de ****, in orice gen de muzica

Răspuns utilizator avertizat