| sexiita a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor. intr-oseara am iesit cu prietenul meu era normal dar treaba e ca nu il cred si i-am spus ca nul cred cind imi spune ca ma iubeste sau chestii de genul asta.Si l-am respins cind a vrut sa ma sarute < Mam dat la o parte de el, Stateam La 3 metri unul de altul si ma uitam la el am vazut ca scriie un mesaj. Stiam ca e pentru mine si credeam ca-mi va scrie ::te iubesc:: Sau ceva de genul asta dAr el mi-a scris Ca ar trebui sa luam o pauza ma Sarutat si a plecat, eu simt ca mor de dor. Nu neam vazut un timp el ma mai suna intreba cum la mine e Ok. Dar intr- seara il sun eu si propun o intilnire a acceptat si ca sa vezi neam inpacat. Si laam intrebat ce ea ajutat pauza dintre noi A zis ca a inteles ca il iubesc, Era totul super, dar a inceput sai intinda minile foarte tare si eu i-am zis ca nu-mi place ca el isi intinde minile si daca nusi stringe minile nu ne mai vedem. El a zis oK Nu ne mai vedem Si a zis;; Promit ca mai MUlt nu vin LA tine:: Ce sa fac il iubesc mii greu fara el >Cum sa procedez va rog Vreau sa fiiu cu El Darnustiu ce as putea face Va rog sfaturi.

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu nu il iubesti si de-aia iti bati joc de el.Simplu ca buna ziua; altfel nu aveai fitele alea in cap! Daca il ameninti cu despartirea la orice gest banal (intinsul mainilor, te iubesc-ul) inseamna ca tu ai niste probleme la mansarda, sincer, ori esti foarte mica de varsta si te sperie o relatie! Si ajungem la aceiasi concluzie: Lasa-l in pace ca nu il meriti!

| TąNyą a răspuns:

Ce să faci? O_O

Să-ţi schimbi comportamentul tu singură o să-l pierzi dacă nu-ţi schimbi comportamentul.

Lasă-l şi pe el să te ia în braţe cum vrea el 5 minute n-or să te omoare...

El te iubeşte mult şi nu-i pasă dacă vă vede lumea nu ştiu cum sau dacă ţie îţi place un lucru şi îi spui să-l facă el n-o să refuze cum faci tu...

Change yourself...

FantaSZy.

| Octavutzu a răspuns:

Probabil el te iubeste mai mult de cat il iubesti tu, dar daca tu nu faci nimic alceva decat sa il respingi cand va vedeti e ceva normal, un baiat se simte foarte najpa cand e respins, Cred ca ii datorezi niste scuze. Incearca dai un sms, spune-i ca iti pare rau, ca nu erai bine dispusa cand v'ati intanlit si nu stiu daca il iubesti incearca sa il apreciezi. Daca iubesti arata asta cand ai ocazia ca s-ar putea ca mai tarziu sa regreti. Niciodata sa nu respingi o persoana care te iubeste, asa dai inpresia de nepasare si ca nu te intereseaza, Crezi ca daca te saruta sau nu stiu iti pune mana pe fund e ceva iesit din comun? Nu eu zic ca e ceva foarte normal mai ales la o persoana care te iubeste, daca era altcineva care sa zicem ca nu erai cu el da il respingeai dar asa cand e vorba de prietenul tau nu prea e frumos deci... sincer ii datorezi niste scuze. Sper sa va inpacati...

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai si u ar trebuie s ate comporti altfel normal ca se satura e plina lumea de fete si nu o sa stea sa iti faca tir mofturile vb cu el zii ca te-ai schimbat si ca esti dispusa sa o luati de la capat

| emilia1980 a răspuns:

Eu cred ca daca tu nu simti nevoia sa faci dragoste cu el ar trebui sa i spui.si daca te iubeste te asteapta. el a inteles ca tu il iubesti si incearca sa ajunga scopul care multi barbati il au.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am facut si eu in prima mea relatie si am ajuns sa-l pierd, apoi am suferit foarte mult dupa el! Imi pare rau sa-ti zic, dar tu esti de vina! daca te iubeste, e normal sa-si manifeste dragostea! nu mai fi atat de speriata! atingerile de genu` asta sunt ABSOLUT NORMALE intr-o relatie. Doar daca incearca sa te atinga mult mai mult decat e permis si tu nu doaresti asta, atunci ar trebui sa-ti pui un semn de intrebare. Iti repet: nu mai fi asa speriata! o sa ajungi mai tarziu sa te invinovatesti ca l-ai pierdut din cauza asta! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga nu dispera, la un moment va aparea cineva in viata ta, ce te va iubi cu adevarat si nu va proceda ca precedentul! Am trecut si eu pri asa situatie insa acum sunt intr-adevar fericita!