| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie cu unu de vreo 2 ani de zile! Ne intelegem, dar ne mai si certam! Credeam ca nu pot sa stau fara el fiindca el ma intelege mereu, pot sa ii spun orice si stiu ca ma iubeste si imi vrea doar binele!

Pe 20 am avut banchetul.Acolo am dansat si m-am imprietenit cu un baiat care era la mine in scoala, dar niciodata nu am avut nicio treaba cu el!
am dansat toata seara cu el! La sfarsit mi-a dat nr de telefon si i-am dat id`ul de mess! Vorbim in fiecare seara pe mess, dar pana acum nu mi-a propus nimic![nu stie ca am iubit]!
M-am intalnit cu iubitul acum cateva zile si mi-am dat seama ca nul mai iubesc si nu mai suport nici sa ma atinga![iubitul stie ca am cateva sentimente pentru asta cu care am dansat:X]

Acum nu stiu ce sa fac...
Sa renunt la relatia asta si sa incerc si altceva! Dar imi e frica sa nu fie de scurta durata[1 luna.ca peste o luna se termina scl si se poate sa ne si despartim]
Sau sa imi vad de relatia mea!
Orrri Sa ma combin si cu noua iubiree:X Dar sal pastrez sh pe vechiul sh ei sa nu afle:X
Ps: No s afle unul de celalat fiindca iubitamiu sta mai departe!
Ce sa fac?

Noua iubireee : El e cam ciudat asa nu stiu cum sa zicstraight face Nul cunosc ink bine dar stiu ca-l iubesc deja si il vreau cu orice pret:X:X

Răspuns Câştigător
| tocoal a răspuns:

Lasa-te purtata de val si ia-te dupa inima.

4 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

Ce banchet?laughing In orice caz, nu cred ca ala de la facultate. Oricum nu te mariti acum. Asa am patit si eu, din greseala m-am indragostit de un alt coleg, avand o relatie f frumoasa cu altu'. Doar ca ne-am certat o data, m-a ranit fffff tare, m-a durut, am plans etc iar colegul ala a fost acolo pentru mine, a stiut exact momentul. Si dupa o rel de 10 luni terminata thinking vineri, 20.05. 2011, de 2 zile sunt cu un alt baiat. Este f dragut :X si oricum nu ma marit acum deci spuneti nu rel lungilaughing mai ales daca inima vrea altceva sau TU iti doresti altceva. Nu are rost. Nu sunt panarama sau ceva de genu, nu doamne fereste. El m-a impins in bratele altuia si asta e :X oricum sunt impakata cu mine, sunt fericita si sper sa fi si tu >big grin

| EuCuTine a răspuns:

Pai am observat ca il vrei din prima propozitie " Am o relatie cu unu de vreo 2 ani de zile! Ne intelegem, dar ne mai si certam! Credeam ca nu pot sa stau fara el fiindca el ma intelege mereu, pot sa ii spun orice si stiu ca ma iubeste si imi vrea doar binele! " pai tu asa vb de prietenul tau actual UNU pai atunci spune-i cu un ANIMAL si gata... Parasestel si combinate cu tipul nou daca crezi ca este mai bun dar vezi sa nu primesti o teapa din 2 parti. Eu zic sa stai chill in leg cu 2 relati ca poate se intampla ceva ce nu ai vrea. Si acum sry dar esti putin cam curvita din cate vad eu.

| simmy_8381 a răspuns:

Pai in primul rand : ce banchet? Daca este cel de clasa a 12a este grav, avand in vedere felul in care ai relatat "povestea" si cat de bine te intelegi cu gramatica, daca este cel de clasa a 8a, iar nu e bine, dar nu mai zic nimic. In al 2-lea rand, nu poti folosii cuvantul "iubire" in ceea ce povestesti, pentru ca, este o expresie foooarte pretentioasa, care implica sentimente reale si puternice (iar la tine, isi da seama orice retardat ca nu este vb de asa ceva din moment ce zici ca " am o relatie cu unu de vreo 2 ani", te-a interesat atat de tare ca ai uitat nr anilor si numele acel "unu" laughing ). Si-n al 3-lea rand ar trebui sa stai cu persoana alaturi de care te simti bine, in siguranta, cu care poti zambii si care consideri ca iti va fi alaturi neconditionat. Scuze daca am fost rautacioasa insa... Bafta la BAC sau la examenul de capacitate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite eu te sfatuiesc sa iti reculegi gandurile si sentimentele si sa faci ceea ce crezi u ca este bine pentru tine, daca u crezi ca ii ok sa il tii si pe unul si pe altul ii ok, bun asta nu este parerea mea daca mi s-ar intampla mie eu sunt de conceptia ca nu vreau sa imi bat joc de nimeni pentru ca si de mine poate sa isi bata joc stii cu imi " roata se intoarce" asa ca mie nu imi place sa imi cladesc fericirea pe nefericirea altcuiva.eu zic ca u esti mai in masura sa iei o decizie,dar punand totul la un loc, chestia este ca nu prea il mai suporti pe actualul este ca u ai sentimente pentru celalalt si u ai zis acelasi lucru, de aceea nu il mai suporti.eu iti doresc sa iei o decizie buna pentru tine, daca vei merge cu amn2 in paralel vor afla si fugand dupa 2 iepurii nu vei prinde nici unulhappy si vei suferi