| anonim_4396 a întrebat:

big grin

Am o mare problema sad De mai mult de un an m-am imprietenit cu un baiat. La inceput nu ne ziceam decat buna iar dupa cateva luni statea numai cu mine. Numai puteam sa stau nici in clasa mea fara sa vina el. Dupa vreo 3, 4 luni el mi-a spus ca ma iubeste mai mult ca o prietena si ca vrea sa fim impreuna. Atunci eram deja cu un baiat si nu puteam sa il las sad
Dupa ce m-am despartit de baiatul ala, "prietenul" m-a intrebat in fata intregii scoli daca vreau sa fiu cu el...am spus nu sad Pentru ca,* credeam ca face misto sad
Dupa am inceput sa tin din ce in ce mai mult la el iar acum il iubesc prea mult sad
I-am spus in fata tot si a spus: Nu stiu, ne stricam prietenia.

Ce sa mai fac?sad Niste sfaturi va rog sad

Răspuns Câştigător
| Becanee a răspuns:

Intalneste-te cu el in particular si intreaba-l daca mai tine la tine, explica-i ca tu chiar tii la el si lasa-i ceva timp de gandire, gen cateva zile sa se gandeasca daca chiar vrea sau nu. Oricum nu ai ce sa faci fiindca atunci cand ti-a spus ca te iubeste si te-a intrebat daca vrei sa fi cu el, i-ai spus ca nu vrei.Acum lasa-i cateva zile de gandire, macar atat. Sper sa te ajut.happy. Daca imi vei urma sfatul, poate nu te superi si imi dai si mie mesaj cu ce se intampla si ce iti spune.Multumesc.Apropo, cati ani ai. big grin?

3 răspunsuri:
| quiX18 a răspuns:

Pai eu cred ca ai meritat ce trebuie.Asa sunteti voi fetele nu va uitati cine va iubeste cu adevarat iar dupa ce nu ti mai atrage atentia vi se deschid ochii.

| AlexGDW a răspuns:

Toate o sa vina la timpu lor. se va simti ranit sau ceva de gen. sfatu meu e sa vorbiti in particular si daca zice ca nu vrea sa fiti impreuna asta e suferi 1 saptamana 2-3 o luna si dupa iti gasesti pe cineva succes big grin

| AnnaOn7 a răspuns (pentru AlexGDW):

Pai mai e chestia ca se combina cu altele la misto ca sa vada cum reactionez si dupa isi cere scuze straight face Chiar nu il mai inteleg straight face