| giulianito a întrebat:

am nevoie de niste fraze frumoase nu prea exagerate pentru a incepe o discutie online cu o fata!

3 răspunsuri:
| Lummy a răspuns:

Papusa, vrei sa ne zguduim ca cutremurul din '77?laughing (e la caterinca)

| DragosMentol a răspuns:

Probabil o sa primesti 1000 si 1 de fraze vai de mama lor luate de pe net.
Eu nu-ti dau o fraza,iti spun ce sa faci si cum sa incepi discutia.

Pentru inceput crede-ma ca nu mai merge cu frazele alea tembele de agatat,te pierzi total in fata eilaughing numai pentru faptul ca spui niste tampaneii,iar dupa ce o faci,taci si astepti cu gura pana la urechi (ca un tembel) sa iti zambeasca si sa para impresionata si o sa o faca doar ca sa nu te simti prostrolling on the floor asta daca e o fata mai cuminte sa zicem,dar daca este vreo cocalareasca de Bucuresti te va lua la misto de o sa te faca ea sa razi de tine laughing daca maintelegi ce vreau sa spun,daca nu eu doresc sa spun atat:

Nu cauta fraze,romane,poezii de dragoste spuse de altii,ori le faci tu ori mai bine taci, asta e.nu ai idei,nu ai ce face doar nu te va omora,decat sa iei nu stiu ce fraze de pe net pe care probabil le-a vazut si auzit de multe ori.

Gata cu morala stiu ca am fost dur,dar vroiam sa-ti intre bine in cap un lucru: Nu cauta la altii,ori faci tu,ori ocolosti o sa fie mai bine.

Acum cu inceputul discutiei.

Nu stiu in ce context va aflati,daca esti coleg cu ea de clasa sau de liceu,daca va stiti de la sala de sport sau din autobuz...
Dar crede-ma fii simplu. incepe cu un : Bunaaaa (sa pari thinking bine dispus ceva de genul) Ce faci? Acestea sunt doua fraze cu care poti incepe foarte bine orice conversatie.
Incepi sa vorbesti despre ceva comun si pe parcurs vei vedea cum conversatia deviaza la subiecte mai personale,cum ceea ce iti spune ea parca ti s-a intamplat si tie sau invers nu are cum sa nu gasiti despre ce sa vorbiti.

PSbig grinaca chiar vrei sa porti o conversatie frumoasa iesi afara cu ea,pentru ca mai vezi un catzelush mai un nor ce seamana cu iepurasul de pasti sau pe Mos Craciun care cerseste prin parc(am vazut unul in Parcul Titanrolling on the floor vai ce am ras am facut si poza cu el, dar era un model nu om), crede-ma pe cuvant ca e mai usor decat pe mess.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I lost my number, can I have yours?big grin