| IrinaAniri a întrebat:

FUNDA MARE, va promit. imi puteti zice niste fraze frumoase despre bunica sau casa bunicii. am nevoie de ele in engleza, dar e perfect si daca mi le dati in romana. mersi mult mult.

1 răspuns:
| ƒαηтαααα a răspuns:

Biserica copilariei mele a fost mereu reprezentata de casa bunicilor.
Motivul pentru care bunicii si nepotii se inteleg atat de bine e ca au un dusman comun.
Nu intelegi un lucru pe deplin decat daca poti sa i-l explici bunicii.
Neastamparul copiilor in bratele bunicilor sa nu fie oroarea instinctiva de timp, cine n-a simtit in sarutul unui batran inutilitatea infinita a timpului.