| GossipGirL93 a întrebat:

Salut am nevoie si eu de un sfat adica la mai multe sunt derutata, am prieten dar am cunoscut un alt baiat si se pare ca m-am indragostit dar acesta m-a sunat eri azi insa nimic simt nevoia de a vorbi cu el ce sa fac si cu actualul? Helpp((((

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Buna. In primul rand linisteste-te, totul trebuie facut si gandit cu, calm.
Deci, mai bine ti-ai pune ordine in ganduri si in niciun caz sa nu iti inseli prietenul. Ar trebui insa sa vorbesti cu el, sa-i spui ca nu mai merge si ca, desi e dureros pentru el, tu iubesti pe altcineva... Chiar daca acel baiat nu simte nimic pentru tine renunta la actualul, pentru ca oricum nu va merge daca tu nu mai simti nimic pentru el! In plus, il vei chinui si il va afecta. Sfatul meu este sa te desparti de prietenul tau si incearca sa ramaneti prieteni. Ai grija de tine si de inima ta happy.

4 răspunsuri:
| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Scimba-l pana nu te chimba el.

| Tbx_adda_1981 a răspuns:

Pai itii place si de actualul si de celalalt?

| Lavinutza48 a răspuns:

Ai grija sa nu fie doar o chestie de moment! ..si sa te certi cu prietenul tau iar apoi sa iti para rau! ..gandeste`te de 10 ori inainte de a face ceva!

| byabiitza a răspuns:

Pai ar fi mai bine sa vezi ce simte si el pentru tine sa vorbiti si daca voi credeti ca veti avea o relatie de durata te poti desparti de actualul.Ai grija sa nu afle actualul, dar nu te speria.Linistestete pentru ca daca el tine cu adevarat la tine veti ramane impreuna.